• BITCOIN
  355840,347
  % -0,96
 • ETHEREUM
  24562
  % -0,23
 • RIPPLE
  8.06
  % 0,45
 • BITCOIN CASH
  2140.84,621
  % 0,59
 • LITECOIN
  984.06
  % -0,60
 • BNB
  5199.75
  % 0,53
 • EOS
  22.16
  % 4,33
 • TETHER
  18.53
  % -0,62

Eski Goldman Sachs Yöneticisi Coinbase’de Göreve Başladı

Eski Goldman Sachs Yöneticisi Coinbase’de Göreve Başladı

Goldman Sachs’ın eski yöneticilerinden Faryar Shirzad, Coinbase’e Baş Politika Görevlisi olarak katıldı. Kripto borsası coinbase resmi bir blog yazısında Goldman Sachs’da 15 yıllık deneyime sahip olan Shirzad’ın kendilerine faydalı olacaklarına inandıklarını belirttiler.

Faryar’ın etkileyici deneyimi – en son Goldman Sachs Devlet İşleri Dairesi Küresel Eş Başkanı olarak – gelişen küresel düzenleyici ortamda gezinirken ve kripto ekonomiyi çevreleyen kritik konularda dünyanın dört bir yanındaki hükümetlerle birlikte çalışırken çok faydalı olacaktır.

Goldman Sachs’taki 15 yıllık görev süresi boyunca Shirzad, bankanın hükümet ilişkilerini ve kamu politikası stratejisini yönetti ve çeşitli karmaşık yasal ve düzenleyici gelişmelerde gezinmesine yardımcı oldu.

Coinbase, geçen ay Nisan ayında halka açıldı ve Nasdaq borsasında işlem gören en değerli şirketlerden biri olarak ilk kez sahneye çıktı. Borsaya kote edildiğinde, Nasdaq’da 115 milyon adet hisse ile 89 milyar dolar değerindeydi. Kripto platformunun hisse olarak halka ilk açılışı, birçok kripto şirketlerine umut oldu.

İki Bitcoin Madencilik Şirketi Çin’deki Operasyonlarını Durdurdu!

Çin'deki birkaç büyük ticaret birliği ve düzenleyiciden gelen sert uyarıların ardından, önde gelen iki borsa Huobi ve Okex, Çinli sakinlere hizmet sunmayı durdurdu. İki borsa, Çin'de özel hizmetleri durdurduktan sonra, iki bitcoin madenciliği operasyonu da Pazartesi günü ülkeyi terk etti. Btc.top ve Hashcow, "düzenleyici riskler" nedeniyle hizmetleri askıya aldı. Kripto Firmaları Çin'i Terk Ediyor İki madencilik firmasının, Çin anakarasında yaşayanlar için belirli hizmetlerinin askıya alındığı bildiriliyor. Haberler, Huobi

İlgili İçerik

Coinbase’in Küresel Kripto Hakimiyeti

Coinbase Inc. , dünyadaki kripto para birimlerinin artan popülaritesinin ortasında 2021’in olağanüstü boğa piyasasının ilk çeyreğini bildirdi ve yalnızca ilk çeyrekte 50 milyondan fazla kayıtlı müşteriyle 1,8 milyar dolar gelir beyan etti. New York merkezli kripto ticaret platformu, çoğunluğu Amerika Birleşik Devletleri’nden gelen yaklaşık 100 ülkeden müşterilere hizmet veriyor.

Yakın zamanda eski bir Goldman Sachs yöneticisinin baş politika sorumlusu olarak atanması, firmanın küresel genişleme çabasını gösteriyor. En büyük kripto para borsası olan Binance, hükümet danışmanı olarak iki eski FATF yöneticisini işe aldığı ve eski OCC şefi Brian Brooks’u ABD’nin CEO’su olarak atadığı için, son birkaç aydır çoğunlukla mevzuata uygunluk ve politika belirleme doğrultusunda benzer işe alımlar yaptı. 

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ