• BITCOIN/TL
  2091997,392
  % -4,32
 • ETHEREUM/TL
  100029
  % -5,20
 • RIPPLE/TL
  15.99
  % -8,25
 • BITCOIN CASH/TL
  16009.77,547
  % -4,94
 • LITECOIN/TL
  2565.07
  % -6,78
 • BNB/TL
  18016.72
  % -5,39
 • /TL
  %
 • TETHER/TL
  32.39
  % 0,03

Epic Games ve Lego, Çocuklar İçin Metaverse İnşa Edecek!

Epic Games ve Lego, Çocuklar İçin Metaverse İnşa Edecek!

Fortnite geliştiricisi Epic Games ve The Lego Group, aile dostu bir metaverse oluşturmak için uzun vadeli bir ortaklık kurdu. Her iki şirket de her yaştan çocuk için sürükleyici, yaratıcı ve ilgi çekici bir dijital deneyim oluşturmak için bir araya gelecek.

Her iki firma tarafından yapılan resmi duyuru, aile dostu dijital deneyimin çocuklara araçlara erişim sağlayacağını belirtti. 

“Onları (çocukları) kendine güvenen yaratıcılar olmaları ve olumlu ve güvenli bir ortamda harika oyun fırsatları sunmaları için güçlendirecek araçlar.”

Popüler oyuncak ve oyun şirketi LEGO Group, sınırsız yaratıcı olanaklarla uzun süredir çocuklar için ürünler üretiyor. Lego Group, her yaştan insan için güvenli dijital oyun deneyimleri sağlamanın tanımı olmuştur.

The Lego Group CEO’su Niels B Christiansen tarafından yapılan açıklamaya göre,

“Dijital deneyimler aracılığıyla yaratıcılık, işbirliği ve iletişim gibi yaşam boyu sürecek becerileri geliştirmek için büyük bir potansiyel olduğuna inanıyoruz. Çocukların güvenli fiziksel oyun haklarını koruduğumuz gibi, dijital oyun için de aynısını yapmaya kararlıyız.”

13 Yaşındaki Kız Kendi NFT’lerini Satarak Milyoner Oldu

13 yaşındaki bir NFT tasarımcısı, uzun boyunlu kadın görüntülerinin NFT'lerini satarak milyonlarca dolarlık bir servet elde etti. Nyla Hayes adlı 13 yaşındaki kız çocuğunun yaptığı illüstrasyonları, eski ABD First Lady'si Michelle Obama'dan Lucille Ball ve Ruth Bader Ginsburg'a kadar önde gelen kadınları ve sıradan kadınları içeriyor. Çizimlerini, Bitcoin veya diğer kripto para birimi kullanılarak satın alınabileceği bir NFT satış platformuna yükleyip oradan satıyor. Hayes'in “Long Neckie

İlgili İçerik

Epic Games’in CEO’su ve Kurucusu Tim Sweeney, şunları söyledi

“LEGO Group, yaratıcı oyunlarla çocukların ve yetişkinlerin hayal gücünü büyüledi. Çocuklar ve aileler için eğlenceli bir metaverse inşa etmek için bir araya gelmekten heyecan duyuyoruz.”

Popüler kültürün ön saflarında yer alan Epic Games, yaratıcı araçlar ve sürükleyici dünyalar oluşturma konusunda oldukça deneyimlidir. Epic Games kullanıcıları oyun, müzik ve yaratıcı işbirliği üzerinden deneyim kazanabilir ve başkalarıyla bağlantı kurabilir.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ