• BITCOIN/TL
  2234185,434
  % 1,79
 • ETHEREUM/TL
  109726
  % 1,70
 • RIPPLE/TL
  19.06
  % 0,75
 • BITCOIN CASH/TL
  21930,567
  % -0,61
 • LITECOIN/TL
  3248.25
  % 1,01
 • BNB/TL
  18739.55
  % -0,27
 • EOS/TL
  32.98
  % 1,24
 • TETHER/TL
  32.19
  % 0,30

EOS Ağında Rekor İşlem

EOS Ağında Rekor İşlem

EOS ağındaki akıllı sözleşme kullanımı kripto para piyasasında son dönemde görülen büyük hareketlenme ile oldukça arttığı ifade ediliyor.

CoinMarketCap piyasa değerine göre gerçekleştirdiği sıralamada 6. sırada kendine yer bulan EOS ağı geçtiğimiz birkaç gün içerisinde tahmin edilenden çok daha fazla büyüdüğü ön görülüyor. En yüksek piyasa değerine sahip kripto paralar arasında rekabet ise her geçen gün çok daha yüksek seviyeye çıkıyor. Fiyattan ayrı olarak EOS bir gün içerisinde en çok kripto para faaliyeti gösterilen ağ olmayı da başardığı ifade ediliyor

EOS Rekor Kırdı

EOS geliştirici firması Block.one’ın CEO’su Daniel Larimer Twitter üzerinden yaptığı açıklamada EOS ağında 70 milyon işlem gerçekleştirilerek bir rekora imza atıldığı belirti. Saniyede 810 akıllı sözleşme işlemi yapılabildiğini ifade eden Larimer, ekibin ölçeklendirme adına çalışmalarına hız verdiğini açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen veriler üzerinde bir araştırma gerçekleştiren bir başka analist günlük kullanıcı sayısının da hiç olmadığı kadar yüksek sayılara çıktığını açıkladı. Birkaç akıllı sözleşmede yoğunlaşan kullanımın ağı daha yaygınlaştıracak hareketi başlatmasının muhtemel olduğu vurgulanıyor.

EOS Kullanımı Artıyor

Geçtiğimiz hafta ortaya konulan geliştirme çalışmaları sonrasında EOS Token’ı sahipleri için REX uygulamalarını kullanmak artık mümkün hale gelmişti. Bundan böyle kullanıcılar REX’lerde EOS token’larını, CPU ve ağ kaynaklarını işlemci gücüne ihtiyaç duyanlar için kiralama imkânına sahip oluyorlar. Bu sayede platformlarından işlemci gücüne ihtiyaç duyanlar işlemci gücü ve token kiralayarak uygulamalarını çalıştırabilme imkânına sahip oluyorlar

EOS ile ilgili haberimizi yazdığımız şuan itibari ile 5,44 dolardan işlem görüyor, son 1 ayda birçok kripto parada olduğu gibi yaşanan yükselişle dikkatleri üzerine çekiyor. Bununla birlikte merkezsiz uygulamalardaki aktivitelerin Ethereum ağını geçmesi EOS’u piyasada ön plana çıkmasına neden olabileceği konuşuluyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ