• BITCOIN/TL
  1138096,498
  % 1,59
 • ETHEREUM/TL
  62333
  % 3,08
 • RIPPLE/TL
  17.89
  % 0,87
 • BITCOIN CASH/TL
  6638.05,200
  % 1,64
 • LITECOIN/TL
  2073.88
  % -0,10
 • BNB/TL
  6586.53
  % -0,50
 • EOS/TL
  20.14
  % 1,01
 • TETHER/TL
  28.91
  % 0,00

EOS Ağı İçin İşlemci Kiralama İmkânı

EOS Ağı İçin İşlemci Kiralama İmkânı

EOS ağında işlemci kiralama işlemlerinin gerçekleştirilebileceği platformda yapılan güncellemeler ile sorunlar ortadan kaldırılıyor.

Son dönemin en önde gelen EOS geliştiricilerin olarak ifade edilen  EOSIO merkezi olmayan uygulamaların konumlandırıldığı, token pay etme ve işlemci kiralama ağının dengeli ve verimli çalışabilen sürümünü yayınlandığını ve bu sayede daha sorunsuz ve güvenli bir hizmet sunulacağını açıkladı. EOSIO tarafından gerçekleştirilen açıklamalarda daha önceden ifade edilen sorunların yeni sürüm ile giderildiği bilgisi verildiği görülüyor. Kaynak borsasının (REX) aktif olduğunu bilgisine de yer verildi.

Kiralama Sisteminde Geliştirmeler Devam Ediyor

EOSIO ilk başta kiralama sistemini ara yüz yerine geçecek sistem olmadan kullanıcıların hizmetine sunmuştu. Fakat REX sözleşmelerinin kendisi bir ürün olarak tasarlanmadığı görülüyor. REX geliştiriciler ve kullanıcıların kullanması için bir taban olarak düşünülüyordu. Platformda gerçekleştirilen işlemci gücü kiralamaları faaliyetleri için ise REX token’ları kullanılabileceklerdir. Yani işlemcilerini kiralayan kullanıcılar REX token’ı kazanma durumları ortaya çıkıyor.

İşlemci güçlerinin fiyatları ise otomatik bir şekilde hesaplanarak olası karışıklıkların önüne geçilmesi planlanıyor. Kiralama yapmak isteyen platformlar REX havuzlarından aradıkları her şeyi sorunsuz ve hızlı bir şekilde bulabilecekleri ifade ediliyor. EOSIO blog yazısında REX token’larının el değiştiremeyeceği ifade ediliyor. Başlangıçta token’lar EOS oylamaları ve EOS tabanlı Blockchain’lerdeki etkileşimler için kullanılması planlanıyor.

Son Dönemde Yaşanan Hacklenme Olayları Kaygı Yaratıyor

Son dönemde yaşanan hack vakaları ile kripto para piyasasında büyük bir sorun teşkil etmese de güvenlik anlamında büyük bir kaygıya sebep olduğu görülüyor. Birkaç gün önce dünyanın en yaygın tercih edilen kripto para borsalarından Bithumb hacklenme durumu ile karşı karşıla kalmıştı. Olaydan sonra ise 13 milyon dolar değerinde EOS hacker’ların eline geçtiği belirtilmişti. Haberin ardından EOS fiyatı %2’lik gerileme yaşaması duyulan kaygının bir ifadesi olarak görülüyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ