• BITCOIN/TL
  2081573,145
  % -0,52
 • ETHEREUM/TL
  102138
  % 2,00
 • RIPPLE/TL
  15.99
  % 0,19
 • BITCOIN CASH/TL
  16530.43,279
  % 3,17
 • LITECOIN/TL
  2545.44
  % -0,72
 • BNB/TL
  18185.87
  % 1,28
 • /TL
  %
 • TETHER/TL
  32.41
  % 0,05

Enerji Bakanı Sondaj Çalışmaları ile İlgili Müjdeyi Verdi

Enerji Bakanı Sondaj Çalışmaları ile İlgili Müjdeyi Verdi

Bakan Fatih Dönmez, ‘’Gemimizi birkaç gün sonra yollayacağız. Şimdi tersanede upgrade çalışmaları sürüyor. Temmuz ayı başlarında Kıbrıs’tan aldığımız ruhsat sahası ile ilk sondajımıza başlayacağız. Planlanan derinlik deniz seviyesinden 5 bin ile 5 bin 500 metre seviyesine inebilmektir. Toplamda yaklaşık olarak 100-120 gün sürecek iş programı olacak. Temmuz ayının sonlarına doğru planlanan şekilde hedeflerimize ulaşacağız. Yavuz ve Fatih ile Akdeniz- Karadeniz’de sondaj çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Doğu Akdeniz bölgesinde ülkemizi dışarıda bırakmayı isteyenler Türkiye olmadan çözüm sürecinin olamayacağını çok iyi biliyorlar. Fakat bunu ifade etmekte güçlük çekiyorlar’’ dedi.

Bakan Fatih Dönmez, G20 Enerji ve Çevre Bakanları Toplantısı için Japonya’ya gitti. Burada muhabirler ile gerçekleştirdiği röportajda Doğu Akdeniz’de gerçekleşen olaylar ile ilgili açıklamalar yaptı. Ülkemizin Kıbrıs Adası çevresinde yaptığı doğal gaz arama çalışmaları hakkında bilgiler paylaştı. Bakan, Fatih sondaj gemisinin sondaj çalışmalarını Finike-1 isimli alanda sürdürdüğünü söyledi.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Çalışmaları Değerlendirdi

Bakan Fatih Dönmez sondaj çalışmalarının ayrıntılarını ele aldı ve şunları belirtti;

‘’Şimdilerde sondaj çalışmalarımız 3 bin metreyi geçti ve planladığımız derinlik, deniz seviyesinden 5 bin- 5 bin 500 metre seviyesidir. Elbette ki bu işin herhangi bir garantisi bulunmuyor. Sondaj işlemlerini sürdürmeden durum hakkında ne olup olmadığını bilmek oldukça güç. Ümidimiz oldukça fazla bu konuda ülkemizi dışarıda bırakmak isteyenler biliyorlar ki Türkiye olmadan bu konu çözüme ulaşmaz. Bunu ifade etmekte sorun yaşıyorlar.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ