• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Elon Musk’tan İlginç Dogecoin İtirafı

Elon Musk’tan İlginç Dogecoin İtirafı

Son dönemde adından en çok söz ettiren isim olan Elon Musk yaptığı açıklamada Dogecoin’in kendi favori kripto para birimi olduğunu ifade etti.

Kripto paraların adından sıklıkla söz ettirmeye başlaması ile birlikte artık dünya üzerinde birçok kişi bu kripto paralar ile ilgili çeşitli açıklamalar yaptığı görülüyor. Bu açıklamalardan en sonuncusu ise dünyanın en popüler iş adamlarından olan Elon Musk’tan geldi. Bu açıklamaların Dogecoin üzerinde nasıl bir etkisinin olacağını ise zaman gösterecek.

Elon Musk Dogecoin’i Övdü

SpaceX, Tesla Motors ile PayPal‘ın kurucusu ünlü yatırımcı ve girişimci Elon Musk, dünyanın en popüler ve en çok ilgi gören iş adamı ve yatırımcıları arasında yer alıyor.  Bu anlamda birçok kişi Elon Mask’ın söylem ve yorumlarına büyük bir önem verdiği görülüyor. Geçtiğimiz günlerde Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile ilgili yaptığı açıklamalar sonrası kripto para dünyasının en sevilen ve ilgi duyulan simalarından biri olmaya başladığı görülüyor. Musk en son yaptığı açıklamada ise Bitcoin veya Ethereum ile ilgili değil, birçok kişinin tahmin bile edemediği bir şekilde kripto para dünyasının en eğlenceli kripto para birimlerinden biri olan Dogecoin (DOGE) hakkında yorumlarda bulunduğu görülüyor.

Jackson Palmer tarafından ironi amacıyla piyasaya sürülmesine rağmen hali hazırda aktif bir yöneticisi olmayan Dogecoin’in resmi Twitter hesabı geçtiğimiz saatlerde Dogecoin’in bir CEO’ya ihtiyaç duyduğunu ifade eden bir tweet atıldı. Ve bu konu ile ilgili olası adayların olduğu bir anket bile yayınlandığı görüldü. Vitalik Buterin, Charlie Lee, Marshall Hayner ve Elon Musk’un yer aldığı ankette topluluğun %52’lik bir kısmı Musk’u seçerek Dogecoin projesinin yöneticisi olarak kimi istediklerini net bir şekilde ifade ettiler. Elon Musk ise ilgili tweet’e geri dönüş yaparak Dogecoin’in kendi en favori kripto para birimi olduğunu dile getirdi.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ