• BITCOIN
  302394,520
  % -1,83
 • ETHEREUM
  21854
  % -3,23
 • RIPPLE
  7.22
  % -4,14
 • BITCOIN CASH
  2047.6,214
  % -2,56
 • LITECOIN
  1370.72
  % -2,38
 • BNB
  5464.64
  % -6,21
 • EOS
  16.84
  % -4,32
 • TETHER
  18.64
  % 0,22

Elon Musk Piyasaya Korku Salarak Milyarlarca Dolarlık Düşüşlere Sebep Oldu

Elon Musk Piyasaya Korku Salarak Milyarlarca Dolarlık Düşüşlere Sebep Oldu

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, Bitcoin hakkında sürekli tweet atarak piyasaya korku saldı ve sonunda sert düşüşe sebep olarak milyarlarca dolar kayıp verdirdi.

Son 24 saatte Neredeyse %10 düşüş gösteren kripto para piyasası, hala yüksek takipçiye sahip Tesla CEO’su Elon Musk’tan Bitcoin hakkındaki olumsuz tweet’leriyle sarsılıyor. Pazar lideri kripto para birimi Bitcoin, son 24 saat içinde %10 düşüş yaşarken, birçok büyük altcoin daha kötü kayıplar yaşıyor.

Solana’nın kripto para birimi SOL Coin , %9’un üzerinde bir kazançla diğer kripto para birimlerinden pozitif ayrıştı.

Tesla CEO’sunun geçtiğimiz günlerde Tesla araçlarının satımında BTC’yi ödeme olarak kabul etmeyeceğini açıklamasının ardından piyasada düşüş başlamış ve Elon Musk birçok kesim tarafından ağır eleştiriler almıştı.

Tartışmalara sebep olan SpaceX kurucusu, artık blockchain ve kripto para birimi endüstrisinde bir nevi manipülatöre dönüştüğünü, birçoğu kasıtlı olarak pazarı manipüle ettiğini ve / veya Bitcoin ve teknolojisinin nasıl çalıştığına dair temel bir anlayıştan yoksun olduğunu iddia ediyor.

Elon Musk, Dogecoin Hakkında Yeni Açıklamalar Yaptı

Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk ortalığı karıştırmaya devam ediyor. Son olarak birinin tweet'ine cevap vererek Dogecoin'i Bitcoin'e karşı daha üstün kılmaya çalıştı. Kendisini şaka yollu "Dogefather" ilan eden Musk, tweet attı, "İdeal olarak Doge blok süresini 10X hızlandırır, blok boyutunu 10X artırır ve ücreti 100X düşürür. Sonra eller aşağı kazanır. "   For those bad at math 👆, 100X higher

İlgili İçerik

DeFi, 80 milyar dolar seviyesinin altına düştü

Merkezi olmayan finans piyasası, toplam değeri 80 milyar doların altına düşerek kilitlenen daha geniş piyasa satışlarından kurtulmuş değil. Aave ve Compound, bir günlük TVL’lerin pozitif kalmasıyla güçlü durumda, ancak Maker, Uniswap ve diğerleri %5’ten fazla düşüş kaydetti.

Merkezi olmayan borsaların tümü TVL kayıplarını sürdürdü ve birinci sıradaki Curve Finance %2,19’luk düşüşle en az kayıp verenler arasında yer aldı. Buna kıyasla Uniswap %5,03 değer kaybetti.

 

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ