• BITCOIN/TL
  2160957,545
  % 0,36
 • ETHEREUM/TL
  116235
  % 3,90
 • RIPPLE/TL
  16.12
  % 4,68
 • BITCOIN CASH/TL
  14048.08,272
  % 3,21
 • LITECOIN/TL
  2589.51
  % 2,41
 • BNB/TL
  19811.44
  % 1,49
 • EOS/TL
  21.61
  % 2,83
 • TETHER/TL
  32.72
  % -0,16

Elon Musk Ethereum (ETH) Satın Alacak mı?

Elon Musk Ethereum (ETH) Satın Alacak mı?

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, “Kriptoya kesinlikle inanıyorum, ancak çevreyi kirleten enerji kullanılarak madencilik yapılmasına karşıyım,” dedi.

Bitcoin madenciliğinde kullanılan yöntemde çevre kirliliğine sebep olduğunu düşünen Musk geçtiğimiz günlerde Tesla araçlarının alımında Bitcoin kullanımını askıya almıştı. Tesla arabalarının hareket etmek için enerji kullandığı gibi, hem Bitcoin hem de Tesla arabalarında kullanılan enerji kirli (kömür gibi) veya temiz enerji olabilir.

Dolayısıyla hem bitcoin hem de Tesla arabaları iklim açısından nötrdür, suçlu, kirletici kömür veya temiz enerji kullanma kararını elinde bulunduran güç üreticisidir.

Enerjiyi kötü ile eşdeğer niteleyen bazı katı düşünceli çevrecilere, enerji üretimini yenilenebilir enerjilere yükseltme ihtiyacı konusunda ince nüanslarla uğraşmak için fazla vakti olmayan ahmaklara hitap etmek istediğini aslında açıkça belirtiyor..

Enerji talebi yoksa böyle bir yükseltme olmayacak. Daha fazla enerjiye ihtiyaç duyulduğunda, sürdürülebilir olan tek şey olduğu için yenilenebilir enerjiye geçeceğini düşünürsünüz.
Yine de, kullandıkları elektriğin bir kısmı kömürden üretildiği için Tesla arabalarının da kötü olduğunu söyleyen kendi basit argümanına götüren Musk, ayrıca şunları söyledi :

“Bitcoin’in enerjisinin / işleminin %1’inden azını kullanan diğer kripto para birimlerine de bakıyoruz.”

Kriptoların özelliklerini sağlamanın iki yöntemi vardır. Hesaplama işi miktarıyla ‘kimliği’ kanıtlamanın bir yolu olan Proof of Work ve kripto mülkiyeti aracılığıyla kimliği kanıtlayan Proof of Stake (PoS).

Ethereum Madencileri, Bitcoin Madencilerinden Daha Çok Kazanıyor

Ethereum madencileri, son birkaç gündür Bitcoin madencilerinden daha fazla gelir elde ediyor. The Block's Data Dashboard'a göre, Ethereum madencileri, Bitcoin madencilerinin kazandığı 67 milyon dolara kıyasla Pazartesi günü itibariyle günlük 77 milyon dolar gelir elde ediyor. Veriler 7 günlük hareketli ortalamadır, yani son yedi günün ortalamasıdır ve kısa vadeli bir eğilimi göstermektedir. Bu durum, son birkaç ayda birkaç kez oldu. Ethereum madencileri

İlgili İçerik

Bitcoin, Proof of Work kullanıyor ve bunu yakın zamanda değiştirme planı yok, ancak Ethereum, Proof of Stake’e potansiyel olarak Aralık ayı başlarında geçecek.

Bu noktada Ethereum, işlem başına bitcoin üretiminde kullanılan enerjinin %0.1’inden bile çok daha azını kullanacak çünkü.

Yani Ethereum temelde dizüstü bilgisayarınızda çalışır. Asics veya GPU’lar veya hatta CPU’lar gibi özel bir yazılıma ihtiyaç duymaz. Gerçekte neredeyse hiçbir şeye ihtiyaç duymayacaktır, tıpkı Adobe Photoshop’un temelde lisans dışında hiçbir şeye ihtiyacı olmadığı gibi.

Dolayısıyla Musk’ın kendi sözleriyle, kirli enerji üretiminin kötü olması yerine, enerji kullanımının kendi başına kötü olduğu bu basit “çevreci” argüman konusunda samimi ise ETH satın almalıdır.

Hatta biraz eth satın alabilir, kim bilir. Kısa süre önce bir bitcoiner oldu. Şimdilerde Dogecoin ile flört ediyor. Belki yakında akıllı sözleşmelerin ne olduğunu ve eth için yaptıkları tüm harika şeyleri öğrenir.

Tesla arabaları gibi şeyler, küresel ağ tarafından uygulanan kurallar nedeniyle değiştirilemeyen akıllı sözleşmenin kod kurallarına göre şarj istasyonuna otomatik olarak ödeme yapıyor.

Aslında Alman enerji devi Innogy’nin (eski adıyla RWE) 2017 yılına kadar yaptığı şey, Musk’ın gerçek kripto kullanımıyla ilgili olduğu noktadan biraz geride kaldı, belki de kısmen hala oldukça acemi olduğu için.

Kullanımı şarj istasyonları için otomatik ödemeleri ise eth için sadece bir potansiyel kullanıldığı durumdur. Şu anda nesnelerin interneti olarak adlandırılan şeyde makinelere etkili bir şekilde mülk sahipliği vermek için sensörler, wi-fi ve kod otomasyonuyla birleştirildiğinde başka birçok şey var.

Yani eth için gerçek kullanım durumları var, NFT’ler ve Defi kripto yerli oldukları için daha kolay olanlar, ancak Musk gibi bir sanayici için eth’in endüstriyel ortamlarda kullanımını deneyebilir.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ