• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Elon Musk Dogecoin’i Tweet’ledi DOGE Yüzde 20 Yükseldi

Elon Musk Dogecoin’i Tweet’ledi DOGE Yüzde 20 Yükseldi

SpaceX CEO’su Elon Musk‘un Dogecoin tweet’i varlığın fiyatının yüzde 20 artmasına neden oldu.

Tesla’nın kurucu ortağı ve CEO’su olan Elon Musk, röportajlarında ve Twitter aracılığıyla geçmişte birçok kez kripto para birimleri hakkında konuştuğu biliniyor. Musk, Dogecoin (DOGE) hakkında tweet atarak DOGE’nin hayranı olduğunu belli etti.

DOGE Hakkında

Dogecoin ilk olarak Aralık 2013’te “eğlence” amaçlı kripto  para birimi olarak piyasaya sürüldü. Varlık, Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından merkezi olmayan eşler arası dijital para birimi olarak yaratıldı.

Elon Musk’ın Dogecoin Tweeti

Dogecoin’in Twitter kolu, CEO’muza “olduğumuz şeyin temel değerlerini korurken bizi geleceğe yönlendirebilecek biri” konusunda karar vermek için bir anket yaptı. Musk anketi kazandı ve Dogecoin’in “favoriw kripto para birimi” olabileceğini söyledi.

Anketin ardından Musk ve varlığın Twitter kolu aralarında birkaç mizahi tweet paylaştı.

Son tweetinde Elon Musk, “Dogecoin standardı” nı gösteren bir resim yayınladı ve “Bu kaçınılmaz” başlığıyla küresel finansal sistemi ele geçirdi.

Elon Musk’un Dogecoin tweet’i, varlık fiyatının Binance kripto borsasında 0.0030 $ ‘dan 0.0037 $’ a çıkmasıyla yüzde 23 oranında artmasına neden oldu.

Scam Denilen Dogecoin Bir Tiktok Videosu İle Yüzde 60 Yükseldi

Takipçilerini Dogecoin'e (DOGE) 25 USD'lik bir yatırım yapmaya teşvik eden TikTok kullanıcısı kısa sürede yüksek izlenmeye ulaştı ve DOGE ciddi prim yaptı. Başlangıçta 2013'te bir şaka olarak tanıtılan kripto para birimi Dogecoin Tiktok videosu sayesinde %60 yükseldi. @Jamezg97 adlı tiktok kullanıcısı tarafından yayınlanan viral bir video, izleyicileri DOGE'ye yatırım yapmaya teşvik ederek büyük karlar elde etme potansiyeli sunduğunu söylüyor. "Hepimiz zengin olalım! Dogecoin pratik olarak değersizdir. 800 milyon TikTok kullanıcısı

İlgili İçerik

Geçtiğimiz günlerde de bir Tiktok kullanıcısı Dogecoin hakkında paylaşım yaparak Dogecoin fiyatının 2 katından fazla yükselmesine sebep olmuştu.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ