• BITCOIN/TL
  2229151,155
  % -1,95
 • ETHEREUM/TL
  113622
  % -3,08
 • RIPPLE/TL
  19.82
  % 0,97
 • BITCOIN CASH/TL
  20108,453
  % -6,83
 • LITECOIN/TL
  3134.06
  % -2,61
 • BNB/TL
  19016.26
  % 1,69
 • EOS/TL
  34.26
  % -5,24
 • TETHER/TL
  32.26
  % 0,24

El Salvador, Kripto Altyapısı İçin Bu Şirketle Çalışacak!

El Salvador, Kripto Altyapısı İçin Bu Şirketle Çalışacak!

Kanada merkezli global Blokzincir teknoloji şirketi olan Blockstream’ın  eski strateji başkanı ve Pixelmatic’in kurucusu Samson Mow, JAN3 adında kurduğu yeni şirketiyle Bitcoin’in yaygınlık kazanmasını hızlandırmaya çalışacak.

Bitcoin girişimcisi, Reuters’a yaptığı açıklamada JAN3 şirketinin El Salvador’un dijital altyapısını geliştirip büyütmesine yardımcı olmak için bir ön anlaşma imzaladıklarını açıkladı.

“Ülkenin ve Bitcoin Şehri’nin dijital altyapısını geliştirmek için birlikte çalışacağımızı belirten genel bir mutabakat anlaşması imzaladık.” dedi.

Samson Mow, JAN3 şirketinin El Salvador ile çalışmaya karar vermesinin oldukça kolay olduğunu dile getirdi.

“Şirketimi yeni kurmuştum ve ‘birlikte çalışmak ister misiniz?’ diye sordum ve onlar da ‘elbette’ dedi.”

Twitter Düzenleme Özelliği Kripto Yatırımcıları İçin Felaket Olabilir

Twitter ve kripto camiası uzun süredir el ele devam ediyor bu yüzden bir düzenleme düğmesinden bahsetmenin sosyal medya platformunu kullanan kripto topluluğu üzerinde doğrudan etkileri var. Düzenleme düğmesi ekleme konusu uzun süredir devam ediyordu ve Twitter bunu kabul etse de, siteye bir düzenleme düğmesinin eklenmesiyle ilgili ilk kez kesin bir duyuru yapıldı. Twitter'ın yazılan Tweet'ler için düzenleme düğmesini tanıtmayı planladığını açıklamasından bu yana

İlgili İçerik

Mow’un bu yeni şirketi, Bitcoin hayranı olan El Salvador Başkanı Nayib Bukele ve hükümetiyle birlikte Bitcoin Şehri’nin geliştirilmesi için yol haritası çizip uygulayacaklar. Bitcoin Şehri, Bitcoin madenciliği ve şehir altyapısı için yakındaki volkanların jeotermal enerjisinden faydalanacak. Yeşil enerji için oldukça güzel bir hareket.

JAN3 firması, Twitter’dan yaptığı açıklamaya göre 21 milyon dolar yatırım aldı ve toplamda 100 milyon dolar piyasa değerine ulaştı. Fonlama turunu Atlanta Digital Currency Fund’ın CIO’su Alistair Milne, kripto madencilik şirketi F2Pool’un kurucu ortağı Chun Wang ve Max Keiser ve Stacy Herbert tarafından kurulan yeni yatırım fonu El Zonte Capital yönetti.

 

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ