• BITCOIN/TL
  1965911,146
  % 0,82
 • ETHEREUM/TL
  108659
  % 0,86
 • RIPPLE/TL
  19.65
  % -1,44
 • BITCOIN CASH/TL
  14518.35,287
  % 1,06
 • LITECOIN/TL
  2839.44
  % -1,14
 • BNB/TL
  12955.41
  % 0,80
 • EOS/TL
  33.83
  % 3,01
 • TETHER/TL
  31.32
  % -0,31

Efsane Yorumcudan Bitcoin Boğa Piyasası İddiası

Efsane Yorumcudan Bitcoin Boğa Piyasası İddiası

Efsane kripto para yatırımcısı ve aynı zamanda yorumcusu olan Peter Brandt boğa piyasasının yaklaştığına yönelik yorumlarda bulundu.

Kripto para piyasası içerisinde herkesin en önemli beklentisi Kripto para piyasasının Ayı piyasası etkisinden tamamı ile kurtularak Boğa piyasası etkisine girmesi olarak gösteriliyor. Boğa piyasası etkili olduğu dönemlerde başta Bitcoin olmak üzere birçok kripto para birimi çok büyük ve uzun süreli artışlar gösteriyor.

Ünlü yatırımcı ve yorumcu Peter Brandt, Bitcoin’in yeni bir parabolik döneme girmesinin kendisi için sürpriz olmayacağını iade ediyor. Bu ifade ise diğer bir şekilde, Bitcoin’in bir başka yeni bir boğa piyasası etkisine girmesi olarak ifade ediliyor.

Parabolik Süreç Ne Anlam İfade Ediyor?

Bitcoin 5.000 dolara kadar yükselmesi ile piyasada daha büyük bir artış beklentisinin hâkim olduğu görülüyor. Direnç seviyesinin geçilmesi ile birlikte BTC’nin doğal olarak parabolik bir sürece girmesinin normal olacağı ifade ediliyor. Büyük kar potansiyeli sebebiyle bu birçokları için riskli olsa da oldukça arzu edilen bir süreç olarak görülüyor. Ve genellikle FOMO etkisi ile birlikte gerçekleştirilen yüksek orandaki spekülasyonlarla birlikte fiyatlarda büyük bir yükseliş olduğunda bu durum ortaya çıkıyor. Daha sonraki aşamada ise büyülü hava bozuluyor ve ardından hızlı bir satış baskısı yaşanıyor.

Peter Brandt’in Beklentisi Büyük

Tecrübeli yatırımcı Peter Brandt ise Bitcoin’in çoktan dibi görmüş olabileceğini ön görüyor. Brandt kritik 2 geçmiş döneme verilerine dikkati çekiyor. Bu doğrultuda Aralık 2018’deki dip ve 2015’teki dip noktaları bu görüşünün en önemli dayanak noktasını oluşturuyor. Aralık 2018’de BTC 3.100 dolar seviyesine kadar gerilemişti. Brandt BTC’nin bir başka boğa koşusuna başlamadan önce bu dip seviyeyi tekrar test etmesinin olasılık dâhilinde olabileceğini ifade ediyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ