• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Dünyanın En Zengin İnsanı

Dünyanın En Zengin İnsanı

 

Dünyanın en zenginleri arasında bilinen Amazon, Google gibi firmalardan daha da zengin bir kişi olduğu ortaya çıktı. Sadece günümüz tarihi için değil, tüm zamanların en zengin insanı…

Global dünya tarihinin (son bir asır) en zengin insanı olarak bilinen Amazon’un sahibi ve kurucusu olan Jeff Bezos’un sermayesinden 3 kat daha fazla sermayeye sahip olan kişi, Rockefeller Ailesi’nin büyükbabası John Davidson Rokefeller olduğu ortaya çıktı. John Davidson Rokefeller 19.Yüzyıl sonu ve 20.Yüzyıl başında kazandığı para günümüz parasıyla 26 Milyar dolar. Rockefeller öldüğünde serveti Amerika Devleti’nin Gayrisafi Yurtiçi Hasılasının toplam yüzde 1,6 sına eşitti.

Bloomberg Ajansı’nın haberine göre ABD’li ekonomist Samuel Williamson, modern tarihin en zengin insanı olarak kayıtlara geçen Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’un elinde bulundurduğu sermayenden 3 kat fazla servete sahip olan Rockefeller Ailesi’nin büyükbabası John Davidson Rockefeller’in, Batı medeniyet tarihinin en zengin insanı olduğunu açıkladı.

1,5 Milyar Dolar Servet

Aktarılan habere göre Amerika Devletinde şahıs olarak ilk milyarder Rockefeller’di. 19. Yüzyıl sonu ve 20. Yüzyıl başında o zamanın parasıyla 1,5 milyar dolar kazanmıştı. Bu para günümüzde 26 milyar dolara tekabül etmektedir. Rockefeller öldüğünde serveti ortaya çıkmış ve ABD’nin GSYİH’ının %1,6’sına
Habere göre ABD’nin ilk milyarderi olan Rockefeller’in, 19. Yüzyılın sonunu ve 20. Yüzyılın başını kapsayan dönemde kazandığı 1.5 milyar dolarlık (günümüz koşullarında 26 milyar dolarlık) serveti, öldüğü zaman ABD’nin Gayrisafi Yurtiçi Hasılasının (GSYİH) yüzde 1.6’sına tekabül ediyordu.

Ailenin Serveti Amazon’dan 3 Kat Fazla İddiası

Dünyanın önde gelen para baronlarının servetleri net olarak bilinmiyor. Fakat uzmanlara göre Rockefeller ailesinin gelirleri aynı oranda çoğaldığını düşünüyor ve şuan 117 milyar dolar servete sahip Amazon’un sabihinden bile daha fazla sermayeye sahip olduğunu iddia ediyor. Rockefeller ailesinin serveti Amazon kurucusu Bezos’tan tam 3 kat fazla olduğu düşünülüyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ