• BITCOIN/TL
  2218575,312
  % 0,17
 • ETHEREUM/TL
  110148
  % 2,25
 • RIPPLE/TL
  18.97
  % -0,53
 • BITCOIN CASH/TL
  22106,335
  % -2,27
 • LITECOIN/TL
  3241.57
  % -0,31
 • BNB/TL
  18641.19
  % -1,00
 • EOS/TL
  32.87
  % 0,17
 • TETHER/TL
  32.05
  % -0,09

Dünya Bankası Kripto Para Çıkarıyor

Dünya Bankası Kripto Para Çıkarıyor

Dünya Bankası ve IMF özel Blockchain ve yarı kripto para olarak adı geçen bir coin geliştirmek suretiyle ‘coin öğrenme’ etkinlikleri yapılacağını açıkladı.

Dünya Bankası ve IMF’nin “coin öğrenme” adını verdikleri bu organizasyon ile artık yeni dünya düzeninde kripto paraların varlığının herkes tarafından tanınacağı anlamına geliyor. Bu anlamda eğer gelen haberler doğru ise önümüzdeki yıllarda kripto para piyasasının dünya ekonomisinde oldukça söz sahibi olması anlamına geliyor.

Dünya Bankası ve IMF tarafından ortaklaşa çıkarılacak olan coinin herhangi bir parasal değerinin olmayacağı ve temel olarak Bitcoin gibi işlem görmeyeceği açıklamaları geldi. Gerçekleştirilmesi düşünülen bu proje, IMF ve Dünya Bankası personelinin akıllı sözleşmeler, dağıtılmış defterler, kripto ekosistemindeki engeller ve bunun gibi kripto para etrafındaki çeşitli yönleri temel şekilde anlamaları ve kavramaları amacıyla “bilgi merkezi” olarak çalışması ön görülüyor. Bununla birlikte, bu girişim, IMF ve Dünya Bankası’nın dışında bu projenin kullanılmayacağı ifade ediliyor.

Yeni Çalışmanın Kripto Para Piyasasına Etkisi

IMF’in yakın zamanda kripto para piyasasında ortaya çıkan yükseliş algısını ve kullanım durumları ile piyasada adından oldukça ilgi görmeye başladığı ve bu durumun kripto para piyasasına oldukça pozitif bir etki sağlayacağı ön görülüyor. Bununla birlikte IMF’nin kişilerin alternatif ödeme sistemine yönelik görüşlerini öğrenmek amacıyla Twitter’da “önümüzdeki 5 yıl için öğle yemeğinizi nasıl ödeyeceksiniz?” sorusu ile bir anket düzenlediğini görülüyor.

Yapılan anket çalışmasından elde edilen verilere göre ise kripto paranın diğer üç alternatiften daha yoğun bir oy aldığı görülüyor.. Bu durumda önümüzdeki dönemde kripto para piyasasının bu gelişmelerden oldukça olumlu bir şekilde etkilenmesi olası görülüyor. Bazı kişilerin geleceği olmayan bir sistem olarak iddiaları IMF ve Dünya Bankasını bu hamlesi ile çürütülmüş oluyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ