• BITCOIN/TL
  2164482,565
  % -0,15
 • ETHEREUM/TL
  116751
  % 2,38
 • RIPPLE/TL
  16.01
  % 2,96
 • BITCOIN CASH/TL
  14106.53,537
  % 1,24
 • LITECOIN/TL
  2611.32
  % 2,49
 • BNB/TL
  19822.81
  % 0,47
 • EOS/TL
  21.6
  % 1,34
 • TETHER/TL
  32.71
  % -0,02

Dubai’de İlk Bitcoin ATM’si Kuruldu

Dubai’de İlk Bitcoin ATM’si Kuruldu

Birleşik Arap Emirlikleri’nin en kalabalık şehri olan Dubai’de ilk bitcoin ATM’si kuruldu. Yerli ve turist bitcoin sahipleri artık bu ATM’den para çekebilecek.

Dubai’nin, zengin yerel halka ve turistlere sahip, dünyanın en büyük alışveriş merkezlerinden biri ve dünyanın en yüksek binası gibi simge yapılarına sahip bir şehir olduğunu göz önünde bulundurmak bu konuda oldukça önemli. Kripto para için nakit kabul eden bitcoin kiosk halihazırda faaliyete geçtiği ve JBR’de “Dubai’nin Jumeirah Beach Residence’ın kalbi olan” 5 yıldızlı bir otel olan Rixos Premium‘da bulunuyor.


Otel, kioskları veya diğer ortaklıkları entegre etmek için daha fazla fırsat yakalayabileceği anlaşılan Dubai Eye, Dubai Marina Alışveriş Merkezi ve Emirlikler Alışveriş Merkezi gibi turistik bir bölgede yer almaktadır.

Bitcoin ATM başlangıçta yalnızca kripto alımlarını çekimleri ile sınırlı olacak. Ancak önümüzdeki aylarda, ATM’nin özellikleri satışı içerecek şekilde genişletilecek. Bu arada, kullanıcılar yerel raporlarına göre şirketlerini “başka bir platformdan” satma seçeneğine de sahip.

Blockchain explorer web uygulamasının da arkasında yer alan bitcoin ATM’nin arkasındaki şirket Amhora, satın alma bedeli üzerinden %5’lik bir komisyon alıyor. Amhora CEO’su Anhad Dhingra, ücreti Khaleej Times’a söyleyerek “çok çekici” olarak nitelendirdi :

“Anında bitcoin satın alabilirsiniz. Aksi takdirde, insanlar çok zaman alan bir dizi prosedürden geçmek zorunda kalıyor. Bu kioskta, sadece nakit vererek anında bitcoin alabilirsiniz. Bankacılık platformları ve banka kartları üzerinden bitcoin satın almak mümkün. Bu şehirdeki ilk ticari bitcoin kiosk. ”

Amhora bitcoin ATM, Dubai’nin Ekonomik Kalkınma Bölümü tarafından lisanslandırılmış olsa da, standart düzenleme protokollerinden bazılarını kaçırmaktadır. Örneğin, bitcoin satın almak için atlayacağınız herhangi bir müşteri çemberiniz yoktur; Satın alma / satma kararlarına yardımcı olmak için, ATM’nin gerçek zamanlı olarak bitcoin fiyatını göstereceği bildiriliyor.

Dubai’deki kripto para ilgisi sadece bununla sınırlı değil, geçenlerde duyurduğumuz haberimizde Burj Khalifa’yı yapan Emaar Grubu kendi kripto para birimini çıkartacağını açıklamıştı. Emaar Grubu bu yıl sonuna kadar kripto para çıkartacağını belirtiyor. Ve aynı zamanda bununla ilgili avrupada ICO yapacağı da söylentiler arasında. Emaar grubu geçen yıl 7 Milyar Dolar gelir elde etmişti.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ
 • mohammad abou saeed4 sene önce
 • hello.. i have 50 AURICOIN RIC each one is 888$ do you trade or exchange with this coin