• BITCOIN/TL
  2214270,106
  % 1,61
 • ETHEREUM/TL
  115364
  % 1,97
 • RIPPLE/TL
  15.89
  % 2,09
 • BITCOIN CASH/TL
  14740.4,480
  % 2,00
 • LITECOIN/TL
  2542.2
  % 1,70
 • BNB/TL
  20102
  % 2,55
 • EOS/TL
  22.68
  % 2,44
 • TETHER/TL
  32.33
  % -0,16

DragonEx Saldırıya Uğradı Müşterilerin Kripto Paraları Çalındı!

DragonEx Saldırıya Uğradı Müşterilerin Kripto Paraları Çalındı!

“Bitcoin ve ETH işlemleri için güvenli ve istikrarlı bir platform” olduğunu iddia eden bir kripto para alım satım platformu olan DragonEx, resmi Telegram kanalıyla platformunun ele geçirildiğini, büyük bir saldırıya maruz kaldıklarını açıkladı. Duyuru, borsa kullanıcılarının kripto para birimi varlıkları üzerindeki kontrolünü kaybettiğini belirtti. Bugün (26 Mart 2019) Coinmarketcap verilerine göre DragonEx borsasının 24 saatlik işlem hacmi 187 Milyon dolar seviyesinde.

DragonEx’in yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Kripto paraların bir kısmı geri alındı ​​ve çalınan kriptoların geri kalanını almak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Estonya, Tayland, Singapur, Hong Kong vb. Dahil olmak üzere bu siber suç davası hakkında birkaç Adli idare bilgilendirildi ve polislere soruşturma yapmalarında yardımcı oluyoruz. ”

Borsa yetkilileri, platformdaki kullanıcılara sağlanan işlem hizmetlerinin kapanacağını belirtti. Ekip, olayların kesin dönüşünün, mal kaybının ve kesmeyle ilgili kurtarma detaylarının bir hafta içinde serbest bırakılacağını ve bunun “takası ne olursa olsun sorumluluğu üstleneceğini” söyledi.

[ilgiliicerik icerik_id=”641″]

DragonEx’in Telegram hakkındaki açıklaması şöyle;

“Bilgisayar korsanlarının saldırılarıyla karşılaştık ve kullanıcılarımızın kripto varlıkları ve DragonEx’in kripto varlıkları çalındı. Uluslararası Polislere konuyu bildirdik ve soruşturma başladı. Lütfen doğru kayıp durumuyla ilgili duyuruyu takip etmek için bekleyin. ”

Ayrıca, bir kanalın yöneticisi Joanne Long, ekibin, çalınan kripto paraların aktarıldığı adresleri takip ettiğini belirtti. Toplanan verilere dayanarak, hack sırasında kaybedilen varlıklar; Bitcoin [BTC], Ethereum [ETH], NEM [XEM], EOS, XRP, Ethereum Classic [ETC], NEO, ABBC, Litecoin [LTC], Bitcoin Cash [BCHABC], Stellar [XLM], Monero [XMR], Cardano [ADA], Ontoloji [ONT], Tron [TRX], Bytom [BTM], Asch [XAS], İkon [ICX], Qtum ve Tether [USDT].

Bu sikkeler daha sonra Binance, Bittrex ve Huobi gibi önde gelen borsalara transfer edildi. Basın duyurusundan sonra, yukarıdaki adreslerden aktarılan paralar Huobi ve Gate.io’da dondurulmuştur.

Özellikle, bu açıklama yalnızca resmi telegram hesabından yapıldı. DragonEx Twitter’da sessiz kalarak herhangi bir açıklama yapmadı.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ