• BITCOIN
  423533,648
  % -10,75
 • ETHEREUM
  33611
  % -5,01
 • RIPPLE
  11.13
  % -11,93
 • BITCOIN CASH
  11047.44,278
  % -16,42
 • LITECOIN
  2728.38
  % -15,12
 • BINANCE COIN
  5134.77
  % -8,68
 • EOS
  91.42
  % -21,07
 • TETHER
  8.43
  % 1,35

DragonChain Nedir?

DragonChain Nedir?

Kripto para piyasasında içerisinde farklı yapısı ve ortaya koyduğu temel ilkeler şile adından söz ettirmeye başlayan kripto paralardan biriside DragonChain olmuştur.

DragonChain projesi tam 5 yıl önce Disney Private Blockchain Foundation olarak açık kaynak kodlu bir blok zincir projesi olarak ortaya çıktığı görülüyor. Disney tarafından kurulan bu şirketin resmi olarak el değiştirdiğini ve artık bir kar amacı olmayan kuruluş olan DragonChain Foundation tarafından yönetilmesi ile birçok kripto paradan ayrılan bir yapısal özelliği bulunuyor.

Kendisini “kripto para agnostiği” olarak ifade eden DragonChain, kripto paradan çok blok zincirin kullanım alanları için çalışan bir kuruluş olarak önemli bir görev üstleniyor. DragonChain temel olarak geliştiricilerin ortaya koyduğu verilerin izlenmesi ve paylaşmaları için bir platform oluşturmayı ve akıllı kontrat üretimi gibi süreçlerde tam anlamında destek sağlamak olarak görülüyor

DragonChain Faydaları

DragonChain iş odağını en önde gelen yapıya dönüştüren bir yapı olarak oldukça dikkat çekiyor. Kuruluşun amacı şirketlere blok zinciri işlerine entegre etmeleri hususunda olabilecek en hızlı ve profesyonel yardımı sunmak olarak görülüyor. İş alanı ve blok zincir entegrasyonu konusunda çok büyük bir açık olduğu tüm sistem tarafından kabul edildiği için bu platformun iyi bir gelecek potansiyeline sahip olduğu ve uzun ömürlü olacağını ön görmek kesinlikle yanlış olmaz. DragonChain işletmelere blok zinciri entegre etmesi ile mal takibi, ham madde kaynağı doğrulama, otomatik güvenilir faturalar gibi birçok durumda yüksek oranda ve güvenilir bir kolaylık sağlayabilir.

DragonChain’in temel görevi işletmeler ve diğer kullanıcıların blok zincir ve iş oluşumunu çok daha kolay bir şekilde ortaya koyması için gerekli yasal ve teknik tavsiyeleri de alabileceği bir platform ortaya koymak olduğu ifade ediliyor.