• BITCOIN/TL
  2234185,329
  % 1,79
 • ETHEREUM/TL
  109726
  % 1,70
 • RIPPLE/TL
  19.06
  % 0,75
 • BITCOIN CASH/TL
  21930,500
  % -0,61
 • LITECOIN/TL
  3248.25
  % 1,01
 • BNB/TL
  18739.55
  % -0,27
 • EOS/TL
  32.98
  % 1,24
 • TETHER/TL
  32.19
  % 0,30

Donanım Cüzdanı Ledger’den Kötü Haber

Donanım Cüzdanı Ledger’den Kötü Haber

Kripto para donanım cüzdanı üreticisi Ledger firmasından körü haber geldi. Firma küçülme kararı adlını duyurdu.

Kripto para ayı piyasası birçok kripto para ve blockchain odaklı firmanın oldukça zor durumda kalmasına ve büyük zararlar görmesine neden olduğu ifade ediliyor. Son dönemde başta BTC olmak üzere kripto paralarda görülen iyileşmeler ise şimdilik bu durumu durdurmuşa benzemiyor. Birçok kripto para platformu son yaşananlar sonrasında stratejilerini tekrar gözden geçiriyor, bu doğrultuda firmalar elemanlarını işten çıkarmak veya direkt olarak belirli şubelerini kapatmak zorunda kaldıkları görülüyor. Buna en son örnek dünyanın en büyük Bitcoin madencilik firmalarından Bitmain olarak gösterilebilir.

Bitmain’in yanı sıra Ethereum kurucu ortaklarından birisi olan Joseph Lubin tarafından hayata geçirilen ConsenSys, EOS geliştiricisi Dan Larimer tarafından piyasaya sürülen Steem ve buna benzer kripto para dünyasının en güçlü firmaları arasında yer alan birçok yapı küçülmeye gittiklerini açıklıyorlar.

Ledger, Ciddi Oranda Küçülmeye Gidiyor

Kripto para ekosistemindeki yaşanan olumsuzluklardan dolayı küçülme kararı alan en son firma ise ünlü kripto para donanım cüzdanı üreticisi Ledger olduğu açıklandı. Ledger, Newsbtc tarafından verilen bilgilere toplam çalışanlarında %10 gibi bir küçülmeye gideceği ifade ediliyor. 2017 yılında 1 milyondan fazla cüzdan satan şirket son dönemde satışlarında belirgin oranda bir düşüş yaşıyor.

Ledger CEO’su Eric Larcheveque yatırımcılara yolladığı son mektubunda satışların beklendiği gibi gittiğini ifade etse de, yüzde 10 gibi bir işten çıkartma CEO’nun ifadeleri ile çeliştiği görülüyor. Fakat firmanın küçülmeye gitmesinin tek sebebi ayı piyasası olmayabilir zira firma 2018 yılının sonlarına doğru popüler donanım cüzdanı Nano S’e yüklenebilecek uygulama sayısını 2 veya 3 olarak kısıtlaması ile çok yoğun bir tepki ile karşılaşmıştı.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ