• BITCOIN/TL
  2163757,372
  % -0,67
 • ETHEREUM/TL
  115745
  % -0,64
 • RIPPLE/TL
  16.33
  % 0,33
 • BITCOIN CASH/TL
  13609.74,268
  % -3,68
 • LITECOIN/TL
  2539.64
  % -2,31
 • BNB/TL
  19652.4
  % -1,01
 • EOS/TL
  20.49
  % -5,36
 • TETHER/TL
  32.82
  % 0,34

Donald Trump’tan Bitcoin ve Kripto Para Yorumu

Donald Trump’tan Bitcoin ve Kripto Para Yorumu

Bu gecenin başlarında, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Bitcoin ve kripto paralar hakkındaki görüşlerini paylaştı. Her zaman yaptığı gibi Trump, düşüncelerini kişisel Twitter hesabından bir dizi Tweet olarak paylaştı.

Trump’ın bu tweetleri  çok fazla paylaşım ve beğeni aldı. 10 Binden fazla paylaşım ve 35 binden fazla beğeni alan tweet’i ile kripto para topluluğunun dikkatini üzerine çekti. Bu, Bitcoin’i tanıyan ilk Trump örneğidir. Muhtemelen dünyadaki en etkili kişi olarak Trump’ın görüşleri, dünya çapındaki destekçiler ve spekülatörler için büyük etki yaratıyor.


Trump ilk tweet’inde Bitcoin hayranı olmadığını belirtti. Çok oynak bir fiyata sahip olduğunu ve güvenilir olmadığını diğer yandan ise uyuşturucu ve yasa dışı faaliyetlerde kolaylıkla kullanıldığını da belirterek, kripto paralara olan güvensizliğini açıkladı.

Trump’ın attığı tweet’e 10 binden fazla yanıt geldi. Trump bu tweet’ine ek olarak Facebook’un kripto para projesi Libra hakkında da görüşlerini paylaştı. Facebook’un Libra’sı için çok az güvenilir olacağını dile getiren Trump, Facebook’un kripto para ile başlayıp banka olma yoluna giderse yeni bir bankacılık şartı araması gerektiğini ve ulusal bankacılık düzenlemelerine de tabi tutulması gerektiğini dile getirdi.

Aynı zamanda Trump, ABD dolarını öven bir tweet daha atarak şunları söyledi: “ABD’de yalnızca tek gerçek bir para birimi var o da ABD doları’dır. Hem güvenilir hem de her zamankinden daha güçlü. Dünyanın her yerinde en baskın ve güçlü para birimidir ve her zaman da böyle kalacak.”

 

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ