• BITCOIN/TL
  2093317,378
  % 0,39
 • ETHEREUM/TL
  102552
  % 3,07
 • RIPPLE/TL
  16.1
  % 1,53
 • BITCOIN CASH/TL
  16737.1,628
  % 6,02
 • LITECOIN/TL
  2567.15
  % 0,89
 • BNB/TL
  18310.57
  % 2,04
 • /TL
  %
 • TETHER/TL
  32.43
  % 0,16

Dogecoin Düşen Piyasaya Rağmen 1 Dolara Yükselir Mi? DOGE Analiz 17.05.2021

Dogecoin Düşen Piyasaya Rağmen 1 Dolara Yükselir Mi? DOGE Analiz 17.05.2021

Birkaç gündür, tüm kripto piyasası yüksek volatilite ile çalkalanmaya devam ediyor. Tesla’nın CEO’su ve kurucusu Elon Musk 13 Mayıs’ta şirketinin artık Bitcoin’i bir ödeme şekli olarak kabul etmeyeceğini açıkladığında dünyayı şok etti. Musk’a göre, çevre dostu bir şirket olan Tesla, fosil yakıtlarla olan ilişkisi nedeniyle Bitcoin’e tahammül edemedi. Bundan kısa bir süre sonra, bir numaralı kripto para birimi bitcoin düşüşe geçerek tüm piyasayı peşinden sürükledi.

Dogecoin Fiyat Tahmini

Bu yazı sırasında Dogecoin, yeni yükseklere ulaşmak için fiyat artışına evrilebilecek destek seviyelerinin üzerinde işlem görüyor. Bununla birlikte, Dogecoin’in yükselişe geçmesi için, maçı başlatmak için anlık direnç seviyesinin altında bir fiyat düşüşü dalgası yaşaması gerekiyor.

Ek olarak, Dogecoin şu anda 0,48 ila 0,53 dolar arasında işlem görüyor. Bu fiyat bölgesinin 100 4-saatlik Basit Hareketli Ortalamaya yaklaşık 0,51 ABD Doları civarında ev sahipliği yaptığını belirtmekte fayda var. Bu nedenle, Dogecoin bu fiyat bölgesinin üzerinde bir günü kapatmayı başarırsa, bir boğa koşusu meydana gelebilir. Böyle bir durumda, Dogecoin büyük olasılıkla 0,57 dolar işaretini geçecek ve başka bir boğa koşusunun başlamasını tetikleyecektir. Bu koşullar altında yatırımcılar, Dogecoin’in 0,69 dolarlık direnç seviyesinin yüzde 20’nin üzerinde değer kazanmasını beklemelidir. Bu bariyerin ihlali, mevcut ATH’yi bir sonraki ilgi alanı olarak 0.74 dolar olarak belirleyecektir.

Elon Musk Piyasaya Korku Salarak Milyarlarca Dolarlık Düşüşlere Sebep Oldu

Tesla'nın CEO'su Elon Musk, Bitcoin hakkında sürekli tweet atarak piyasaya korku saldı ve sonunda sert düşüşe sebep olarak milyarlarca dolar kayıp verdirdi. Son 24 saatte Neredeyse %10 düşüş gösteren kripto para piyasası, hala yüksek takipçiye sahip Tesla CEO'su Elon Musk'tan Bitcoin hakkındaki olumsuz tweet'leriyle sarsılıyor. Pazar lideri kripto para birimi Bitcoin, son 24 saat içinde %10 düşüş yaşarken, birçok büyük altcoin daha kötü kayıplar yaşıyor.

İlgili İçerik

Şu anda Dogecoin dünyanın en zengin adamlarından birinin desteğini alıyor ve genç kripto varlığı için hiçbir şey imkansız görünmüyor. Bu yükselişi atlamak, Dogecoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi oluşturmak için 1 dolar seviyesine yükselmesine izin verecektir. Bu olursa, şu anki 0,49 dolarlık fiyatından yüzde 125’lik bir fiyat artışına işaret edecek.

Son 24 saatte Dogecoin fiyat hareketi

Dogecoin’in 24 saatlik fiyat hareketine bakıldığında, kripto varlığı, ayılar ve boğalar arasında devam eden mücadelenin altını çizerek daha düşük zirveler ve daha düşük düşüşler kaydetti. Ne yazık ki, Dogecoin talep bölgesinin alt sınırının altında 0,49 dolar civarında değer kaybetmesi durumunda, yüzde 15’lik bir düşüşün fiyatı 0,42 dolar destek seviyesine itmesi muhtemel. Neyse ki, böyle bir hareket yukarıda bahsedilen yükseliş anlatısını geçersiz kılmaz. Düşüş eğilimi devam ederse, yatırımcılar Dogecoin 200 4-saatlik Basit Hareketli Ortalamaya yaklaşık 0.4 dolar’a doğru ilerlerken ani bir fiyat dönüşü arayışında olmalıdır.

Dogecoin 4 saatlik grafik

Mevcut piyasa koşulları kötüleşirse Dogecoin’in yükseliş ivmesi değişebilir. En kötüsü kripto piyasası için en kötüsüyse, Dogecoin genel giderlerde ve satış baskısında ani bir artış yaşayabilir ve bu da onu 200 4-saatlik Basit Hareketli Ortalamaya doğru itebilir. Bu muhtemelen Dogecoin’i 0.33 dolar’lık 4 saatlik mum altında kapanmasına sebep olabilir. Bu, kripto para için herhangi bir yükseliş görünümünü geçersiz kılacaktır. 

Sonuç

Elon Musk’ın 14 Mayıs tweet’inden sonra, “ … işlemlerini görmek için DOGE geliştiricileriyle çalışıyoruz ve sistem verimliliği artıyor”, Dogecoin’in düşüş eğilimi göstermesi daha zor gözüküyor fakat her an Elon Musk’ın Dogecoin’i de sırtından vurmayacağının bir garantisi yok. Sonuçta kendisi piyasayı nasıl manipüle ettiği herkes tarafından görüldü ve anlaşıldı. Bu yüzden çok her an temkinli davranmak gerekiyor.


Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Tavsiyesi Değildir. Piyasaya genel anlamda bir bakış açısı sunması amacıyla hazırlanmış, kişisel düşünce ve yorumlardır. Kripto paralar yüksek spekülasyon riski olan varlıklardır. 

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ