• BITCOIN/TL
  1942035,742
  % -0,28
 • ETHEREUM/TL
  107330
  % -0,02
 • RIPPLE/TL
  19.84
  % 0,96
 • BITCOIN CASH/TL
  15300.34,727
  % 20,05
 • LITECOIN/TL
  2896.64
  % 2,16
 • BNB/TL
  12875.96
  % 0,11
 • EOS/TL
  33.22
  % 5,32
 • TETHER/TL
  31.4
  % -0,04

Dev Borsa Bitmax.io, Fantom (FTM) Tokeni Platformuna Ekledi!

Dev Borsa Bitmax.io, Fantom (FTM) Tokeni Platformuna Ekledi!

Kripto para borsaları arasında günlük 4 Milyar doları aşkın işlem hacmiyle piyasada lider olan BitMax.io , geleceğin akıllı şehirlerinin merkeziyetsiz proje sistemi Fantom ile ortaklık kurdu. Fantom, devrim niteliğindeki teknolojisini global ölçekte kullanarak Ethereum ve Bitcoin gibi mevcut dağıtılmış defterlerin sorunlarını çözüyor. Fantom token, 12 Mart 2019 tarihinde BitMax.io borsasında işlem görmek için listelendi.

Fantom Nedir?

Fantom’un misyonu, gerçek zamanlı işlemlere ve düşük maliyetli veri paylaşımına olanak veren bir ekosistem oluşturmak, dünyadaki tüm işlem organları arasında uyumluluk sağlamaktır. Fantom tarafından önerilen dağıtılmış defter, yüksek performanslı bir sanal makine ve güvenli akıllı sözleşme uygulaması ile birleştirilmiştir.

Yeni ağ, bir BFT konsensüsüne ulaşmak için dedikodu kullanan çığır açan bir fikir birliği mekanizması önermektedir. Fantom’un arkasındaki geliştiriciler, kendilerini bütünsel fikir birliğinde uzman olarak görüyorlar. Akıllı şehirleri ve küresel ödemeleri hızlandırmak için ağı ve yeni nesil altyapıyı veya omurgasını kuruyorlar. Fantom, ölçeklenebilir, merkezi olmayan ve güvenli bir ağdır. Birden fazla akıllı şehir servis sağlayıcısına ölçeklenebilir çözümler ile yüksek miktarda yüksek hızlı veri iletimi toplama yeteneğine sahiptir.

2020 yılına kadar akıllı şehirlerin, akıllı şehir veri odaklı Akıllı sözleşmeler ve DApp için güvenli bir şekilde depolanması ve paydaşların erişimine açık olması gereken verileri gönderen 90 milyar IoT cihazının olacağı tahmin edilmektedir. Bir BT altyapısı omurgası olarak, Fantom platformu kamu hizmetlerinin, akıllı evlerin, sağlık hizmetlerinin, eğitim, trafik yönetimi, kaynak yönetimi ve çevresel sürdürülebilirliğin çalışmasını değiştirecektir.

Fantom, fikir birliğini korumak için “Lachesis Protocol” adı verilen yeni bir protokol kullanıyor. Bu protokol Fantom OPERA Zincirine entegre edilecektir. Fantom OPERA Zincirinin üzerine inşa edilen uygulamalar anında işlemlerin ve sıfıra yakın işlem maliyetlerinin tadını çıkaracak.

Platform açık kaynak kodludur ve topluluk tarafından merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için kullanılabilecek çeşitli uygulama destek araçları sağlamak için kullanılacak ve değiştirilecektir [DApps].

Fantom’un Mevcut Blok Zinciri Sorunlarını Çözmesi

Fantom’un teknolojisi, potansiyel olarak sınırsız ölçeklenebilirlik yaratmaya ve ağa katılan çok sayıda düğümde bile işlemlerin çok hızlı bir şekilde yapılmasına yöneliktir. Tek bir olay bloğunun ondan önceki işlemi doğruladığı ve işlemler, önceki blokajlarda olduğu gibi madenciler tarafından onaylanmadan, senkronize olmayan bir şekilde doğrulandığı ve işlendiği bir yöntem kullanacaktır. Artan işlemsel yük, darboğazlara veya gecikmeli onaylara yol açmayacaktır. Ayrıca, Oracle Database gibi harici veritabanlarından yardım almadan tarihsel bilgileri yönetmeyi de amaçlıyor.

İşlemlerden bilgi depolayan olay blokları, birden fazla veri paketi içerir. Bir veri paketi, geçmiş bilgileri, işlemleri, Akıllı Sözleşmeleri, itibar yönetimini ve ödülleri içerebilir.

Üçüncü nesil blockchain teknolojisi gelişmiş performans gösterir, ancak blok oluşturma hızı hala yavaş. OPERA Zinciri, saniyede 300.000 işlemin üzerinde yüksek oluşturma ve işleme performansı sağlamayı amaçlamaktadır.

Yüksek ölçeklenebilirlik ve güvenilirlik seviyesine sahip olan Fantom’un güçlü üçüncü nesil blockchain teknolojisi, birçok sektörde ve alanda büyük ölçüde kullanılacaktır. Yalnızca çok sayıda işlemi ölçmekle kalmayıp, işlemlerin güvenilirliğini sağlamak için Öykü ve geçmiş verilerini de işlemeyi amaçlamaktadır.

 

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ