• BITCOIN
  93789,266
  % 1,95
 • ETHEREUM
  2900.94
  % -2,99
 • RIPPLE
  1.91
  % -1,47
 • BITCOIN CASH
  1881.62,533
  % -4,36
 • LITECOIN
  366.77
  % -3,05
 • BINANCE COIN
  225.41
  % -4,78
 • EOS
  19.71
  % -3,08
 • TETHER
  7.87
  % 0,09

deepTradeBot Kurucusu Jim Stokes İle Röportaj

deepTradeBot Kurucusu Jim Stokes İle Röportaj

DeepTradeBot projesinin kurucusu Jim Stokes ile yaptığımız röportajda bize yaşamımızdaki AI (yapay zeka)’nın rolü, koronavirüsün kripto endüstrisi üzerindeki etkisi, Bitcoin fiyat artışı ve 2020’deki kripto ticaret fırsatlarından bahsetti.

İyi günler Jim, lütfen bize kendinizden ve ürününüzden bahseder misin. Uzun zamandır kripto para işinde misiniz?

Ben bir kripto tüccarıyım, fakat deepTradeBot projesinin sadece kurucu ortağı olarak adlandırılabilirim, çünkü buradaki ticaret bileşeni anahtarlardan sadece bir tanesi. Yalnızca kişisel bilgi ve becerilerim böylesine güçlü bir araç yaratmak için asla yeterli olamazdı.

Aynı derecede önemli olan ikinci bileşen, nöral ağlara dayalı yapay zeka yeteneklerinin ticaret algoritmaları ile doğrudan entegrasyonu, bu da bugün istikrarlı bir karda kalmamızı sağlıyor. Doğru teknik uygulamayı ve daha sonra çözümün izlenmesi ve optimizasyonunu gerçekleştirebilen geliştiricilerin çok derin teknik arka planını gerektirir.

Bu nedenle ürünümüz, kripto endüstrisinde en az 5 yıllık başarılı bir geçmişe sahip profesyoneller ve geliştiricilerden oluşan bir ekibin çabalarının sonucudur.

2013’ten beri deepTradeBot’un ilk kişisel projem olduğunu söyleyebiliriz. Kripto endüstrisiyle iniş ve çıkışları  herkes gibi yaşadım: Bitcoin fiyat artışı nedeniyle piyasaya büyük bir insan akışı gördüm ve ayrıca düşüşünden dolayı eşit derecede güçlü bir çıkış gözlemledim.

Bu yüzden kripto ticaretinin emektarı olarak adlandırılabilirim (gülüyor).

DeepTradeBot projesi kimler için oluşturuldu? Hangi koşullar böyle teknik olarak karmaşık bir çözüm yaratmanızı istedi?

Er ya da geç başarılı bir iş, bir tür zirveye ulaştığınızı hissettiğiniz noktaya gelir. Ve sonra her iş adamı bir seçenekle karşı karşıyadır: mevcut sonuçlardan memnun kalmak veya büyümeye başlamak. Elbette, herhangi bir büyüme, konfor bölgenizin dışına çıkmayı ve sonunda iyi bir uzmandan ortalama bir yöneticiye dönüşme riski de dahil olmak üzere bir dizi ilişkili riski içerir. Ama aynı zamanda büyümek için bir şanstır. İster büyümek ister yerinde kalmak istesem – burada cevap benim için açıktı, büyümeyi seçtim, çünkü bir tüccarım ve benim için risk her zaman yeni fırsatlar demektir.

Finansal ve teknik kısıtlamalar ile karşılaştığım duruma geldiğimde, daha fazla kazanabileceğimi açıkça fark ettim, ancak yeterli kaynağım yoktu. Sorunum, büyük bir tüccar ve analist ekibi tarafından, günün her saatinde çok çalışabilir veya kişisel deneyimimi tarihsel verilere dayanan eğitim ile birleştirebilecek ve 7/24 çalışabilen tam otomatik bir çözüm tarafından çözülebilirdi.

Bu aşamada daha ucuz ve daha verimli bir araç olan Yapay Zeka programı yaratmaya karar verdim. Ve o anda planımı uygulamak için tam olarak ne tür uzmanlara ihtiyacım olacağını biliyordum. Bu an aslında deepTradeBot projesinin doğumu olarak adlandırılabilir.

Bize kısaca deepTradeBot ilkesinin ne olduğunu anlatır mısınız? Bu araç mevcut alternatiflerle nasıl karşılaştırılabilir?

DeepTradeBot, yatırımcılara kripto alım satımını daha verimli hale getiren AI (yapay zeka) özelliklerini kullanma fırsatı verirken, ticaret için daha az zaman harcayabilir. Tüm çözüm, kullanımı kolay olacak şekilde üretilmiştir.

Ticaret robotlarımızın işlevselliği güçlü makine öğrenimine dayanmaktadır ve bulut bilişim ve BigData teknolojik yeniliklerinin gücü ile sinir ağları artmıştır.

Çözüm, günümüzün büyük kripto para birimi borsalarının çoğuyla çalışır ve birden fazla ticaret moduna sahiptir. Her biri mükemmel zamanda etkinleştirilir ve mevcut piyasa durumu ne olursa olsun zirvede kalmaya izin verir.

Ürünümüzün temel avantajları iyi, Winrate, düşük tecrübeli tüccarlar için rahat olan çok basit kullanıcı arayüzü ve ticaret platformlarıyla avantajlı işbirliği koşulları nedeniyle karşılayabileceğimiz düşük komisyonlar (önemli hacimlerde bir oyuncuyuz).

Tüm bunlara ulaşmak için, API ve anahtarların manuel yapılandırmasıyla birlikte her bir işlem platformundaki tüccarların kişisel hesapları gibi işlevleri feda ettik.

Ancak karşılığında arbitraj ticareti için çok önemli olan gerekli fon transfer hızı seviyesini aldık ve kripto varlıklarının fiyatları düşerken zarar etmemeye ve karda kalmaya izin veriyoruz; ve stratejik finansal rezervleri binlerce kişisel yerine kendi konsolide hesaplarımızda çeşitli platformlarda tutmamız çok daha kolay.

Şimdilik deepTradeBot, yeni gelenlerin sistemi sıfır fiyata test etmelerine izin veren ücretsiz bir tane de dahil olmak üzere 4 bot arasından seçim yapabiliyor. Bu, başlangıç sermayesi arayan ve kolayca ticaret faaliyetine girmek isteyenler için çok iyi bir seçenek.

Bugün dünyadanın tüm gündemi Covid-19 pandemisine odaklanıyor ve en yakın gelecekte küresel finansal kriz hakkında giderek daha fazla güçlü belirtiler ortaya çıkıyor. Bu koşullar özellikle kripto pazarını ve işinizi nasıl etkileyecek?

Koronavirüs pandemisi, tüm insanlık ve dünyadaki tüm ülkelerin ekonomileri için kesinlikle muhteşem bir testtir. Ama eminim ki dünya buna değecektir. Tabii ki, büyük ölçekli bir krizden geçeceğiz. Bununla birlikte, kriz her zaman yeni bir fırsattır diye düşünüyorum.

Kesinlikle katılıyorum, dünyaca bilinen analistlerin görüşleri: bu krizden sonra hepimiz yeni bir kendini geliştirme seviyesine ulaşacağız. Tabii ki hayatta kalacak işletmelerden bahsediyorum. Ancak ticaretin aralarında kalacağına şüphe yok.

Gerçek şu ki, doğru yaklaşımı kullanırsanız, herhangi bir işletme elbette size fayda sağlayabilir. Ama muhtemelen dünyadaki en zengin insanların hala tüccar olduğunu fark ettiniz. Sonuçta, en çok para her zaman borsalarda elde edildi. Forbes üst listelerine bakın ve dünyanın tüm milyarderlerinin bir şekilde ticaretle bağlantılı olduğunu göreceksiniz.

Böylece yakın gelecekte, paylaşım yapan yüzlerce şirketin hiçbir şey için nasıl kullanılacağını, yeni sahipler elde edeceğini göreceğiz: Birisi milyarlarca dolar zarar alacak ve birisi büyük karlar elde edecek.

Bu durumlarda deepTradeBot’un amacı nedir? Çok basit: durumdan kazanç sağlayanlar arasında olmak için kaynak ve araçlarımızı kullanın. Aslında, kar elde etmek her durumda bir tüccar için ana görevdir.

Sizce, mevcut koşullarda, Bitcoin’in fiyatı yakın gelecekte artacak mı? Çok uzun zaman önce, diğer varlıklarda olduğu gibi fiyatında da aynı hızlı düşüş gözlemledik ve bu mantıklı görünmüyordu.

Bu konu hakkında son zamanlarda birçok fikir okudum: Changpeng Zhao, yükselişin 100.000 dolara kadar devam edeceğini düşünüyor, Tony Weiss ve Mike Novogratz da iyimserlerken, Peter Schiff ve Warren Buffett gibi diğer büyük oyuncular şüpheci olmaya devam ediyor.

Ama mantıklı olalım. Pandemi bağlamında, nakit cirosu önemli ölçüde azaldı: üçüncü dünya ülkelerinden birçok yatırımcı her zamanki gibi para satın alamaz. Ayrıca, krizin ortasında, daha az güçlü ekonomileri olan diğer ülkelerin para birimlerinden bahsetmemekle birlikte, güçlü dolar enflasyonu bekleniyor.

Bu olayların arka planında çok mantıklı bir soru olacak: Bir kaç şirketi “indirimli” olarak satın almaya gücü yetmeyenlerin yatırım yapması için ne tür bir varlık kullanılacak? Sonuç olarak, hem depozito depolaması hem de tasarrufları çoğaltmak için daha istikrarlı bir varlık aranacaktır. Ve burada, bence, kripto para birimlerinin şansı var gibi görünüyor.

Ancak, sadece Bitcoin değil. Örneğin, nakit dışı fonları bugün depolamak için çok daha güvenli ve daha karlı olan USDT var.

Amacınız depolamak değil, paranızı çoğaltmaksa, bu varlığı pasif olarak satın alıp cüzdanlarınızda saklamaktan ziyade, varlıklarınızın alım satımından size iyi kazanç getirebilecek verimli bir araca yatırım yapmanın çok daha karlı olduğunu anlamalısınız. Sonuçta, bu ön plana çıkan fiyat değil, kullandığınız para biriminin oynaklığıdır.

Sonuçta, Bitcoin ve Mart ayında gözlemlediğimiz fiyattaki keskin düşüş, borsadaki düşüşle tam olarak çakıştı. Bitcoin’in korelasyon tablosuna ve S&P 500 hisse senedi endeksine bakın. Sonuçların açık olduğunu düşünüyorum. Ve kişisel olarak, bu durumu sadece paniğe bağlarım ve bugün BTC’nin fiyatındaki istikrarlı yükseliş sonuçlarını doğruluyor.

Yakın gelecekte, robotlar ekonominin birçok sektöründe çalışmaya başlayacak, insanları değiştirecek ve işsizlikte ek bir faktör olarak hareket edecek gibi görünüyor. Çözümünüz için yapay zekayı kullanmak, insanları işlerden mahrum bıraktığınızı düşünmüyor musunuz?

Artık insanlığın 21. yüzyılda karşılaşacağı küresel sorunu gerçekten dile getiriyorsunuz. Elbette, şu ya da bu değişiklikler insanların büyük çoğunluğunu etkileyecektir. Ancak kendi tembellik, bozulma ve gittikçe daha fazla görevi devretme arzumuzun sonucunu görüyoruz. “Tembellik ilerlemenin motoru” diyorlar, değil mi? Bu durumu kendimiz yaratan biziz.

Ancak burada iyi haberler var: makinelerle rekabet etmek için insanlar kendi başlarına çalışmak ve gelişmek zorunda kalacaklar. Bu durumun tüm paradoksudur, yine de rahatlamanın bir yolu yoktur. Robotlar yaratıcı ve standart dışı görevleri çözemezken, bu bir kişinin iş bulması için bir şanstır. Ancak bugün bu tür çalışanları işe almaktan memnuniyet duyuyoruz. Bir robot çok akıllı bir makinedir, ancak aynı zamanda ayar ve kontrol gerektirir. Ve onu kontrol eden kişi daima bir adım önde olmalıdır.

Kısacası: 2020’deki kripto para piyasasından ne bekleyebiliriz?

Bugün sıklıkla kripto endüstrisinin sonsuza kadar öldüğü fikrini duyuyoruz ve son zamanlarda bunu daha sık duymaya devam ediyorum ancak kural olarak, bu sektörde oldukça rasgele olan insanlardan.

Bence her şey yolunda gidiyor. Bugün, ağırlıklı olarak kripto meraklıları işte kaldı, pazar iyi doymuş, ürün ve hizmetler daha iyi hale geldi, birçok süreç cilalandı.

Devletler sadece kripto piyasasını hesaba katmakla kalmıyor, aynı zamanda yasal çerçeveye sokmaya başlıyor. Düzenleme sürekli geliştirilmektedir. Evlat edinme aşaması başarılı oldu.

Her şey, yakın gelecekte endüstrinin yeni bir atılımın, ancak niteliksel olarak farklı bir düzeyde beklediğini gösteriyor. Bu anı dört gözle bekliyorum.

Teşekkür ederim.

https://deeptradebot.com/