• BITCOIN
  578232,287
  % -4,69
 • ETHEREUM
  39511
  % -2,53
 • RIPPLE
  10.58
  % 0,43
 • BITCOIN CASH
  5812.5,432
  % -2,32
 • LITECOIN
  1898.25
  % 0,96
 • BINANCE COIN
  4572.25
  % -2,15
 • EOS
  45.18
  % -2,37
 • TETHER
  9.58
  % -0,55

DCG CEO’su: Kripto Para Baharı Geldi

DCG CEO’su: Kripto Para Baharı Geldi

Digital Curreny Group CEO’su Barry Silbert kripto paralar için önemli açıklamalarda bulundu. Bitcoin piyasaya girdiğinden beri 4 önemli düşüş yaşadığını ve her seferinde düşüş sonrası yeni zirvelere çıktığını dile getiren Silbert şuan için kesin olarak boğa piyasası geldiğini söylemese de kripto baharına girmiş olabileceğimizi dillendirdi.

Lider kripto para Bitcoin’in 20 bin dolar seviyelerini gördükten sonraki ciddi oranda düşüşü piyasadaki bir çok analist ve kurumsal yatırımcı tarafından karalanmaya başlanmıştı. Fakat bunun ardından 2019’dan günümüze kadar tekrar yükselişe geçerek fiyatını ikiye katlayan Bitcoin için tekrar olumlu açıklamalar gelmeye başladı. Geçtiğimiz ay 9000 doları gören Bitcoin ani geri dönüş yaparak 7400 dolar seviyelerine kadar bir düzeltme yapmıştı ve şuanda 8100 dolar fiyattan işlem görüyor. Bir çok analiste göre henüz Bitcoin düzeltmesini bitirmiş değil. Bir çok analizci 6100 dolar seviyelerine kadar düzeltme bekliyor.

DCG CEO’su Silbert Bloomberg’e yaptığı açıklamada Bitcoin’in şuanki fiyat düzeltmesinin çok fazla uzun sürmeyeceği ve kripto para baharına girmiş olduğumuza inandığı bu konuda çok umutlu olduğunu söyledi. 8 yıldır kripto piyasasında önemli bir üne sahip olan DCG, Bitcoin ve Blockchain şirketleri kuruyor ve bu alanda çeşitli hizmetler sunuyor. Silbert yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

“Kripto para tarihinde çok dalgalı bir piyasa izledik. Bitcoinin hayata geçmesinden bugüne kadar dört kere %80 oranında düştü. Fakat bu durum her seferinde daha yüksek – yeni zirvelere çıkarak güven kazandı ve yeni yatırımcıları beraberinde getirdi. Şuan grafiğe baktığımızda da büyük ihtimalle ayı piyasasından çıktığımızı ve kripto baharına girdiğimizi gösteriyor”

Kripto paralara kurumsal yatırımcılarında talebi son yılda çok fazla arttığını dile getiren Silbert, 2017 deki kripto alt yapısıyla şimdiki altyapıyı karşılaştırdığımızda çok daha geliştiğimizi ve bu durumun önümüzdeki süreçlerde fiyatlara çok daha iyi yansıyacağını düşündüğünü sözlerine ekledi.

 

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Dünyanın en büyük ve en güvenilir borsası Binance'ye üye olmak için tıklayın.