• BITCOIN/TL
  2074229,349
  % 3,53
 • ETHEREUM/TL
  99483
  % 5,38
 • RIPPLE/TL
  15.8
  % 10,27
 • BITCOIN CASH/TL
  15776.56,398
  % 5,18
 • LITECOIN/TL
  2499.2
  % 5,53
 • BNB/TL
  17864
  % 5,72
 • /TL
  %
 • TETHER/TL
  32.39
  % -0,04

Cryptopia Borsasında Sorunlar Devam Ediyor

Cryptopia Borsasında Sorunlar Devam Ediyor

Yeni Zelanda menşeili Cryptopia isimli kripto para borsası için 2019 yılı hiçte iyi gitmedi. Sene başında yaşanan ve günlerce konuşulan hack olayları ile kötü gidişatında fitili ateşlenmiş oldu.

Cryptopia borsası, uzun zamandır kötü günler geçiriyor. Hack olayı ile birlikte ciddi bir yara alan ünlü kripto para borsası, Yeni Zelanda basınında günlerdir yer alıyor. Kötü gidişata engel olmayan yöneticiler, en sonunda şirket için tasfiye kararı aldı. Bu karar ile birlikte zaten oldukça sıkıntılı anlar geçiren yatırımcılar, Cryptopia borsasına yatırdıkları paraları da çekememeye başladı.

Bu Durumun Yaşanılacağı Tahmin Edilmişti

Hack olayından sonra Cryptopia’nın sıkıntılı günler geçirebileceği uzmanlar tarafından öngörülmüştü. Ancak bu uyarıları ciddiye almayan yatırımcılar, şu an oldukça kötü durumdalar. Tasfiye kararı alan Cryptopia, artık yatırımcılarına ödeme yapamamaya başladı. Yatırımcıların toplam kripto para miktarlarının milyonlarca dolar değerinde olduğu tahmin ediliyor.

Konuyla ilgili olarak Yeni Zelanda yetkililerinin ne yapacağı şimdilik merak konusu… Fakat uzmanlar, Cryptopia borsasının yakın bir zamanda ödeme yapabilmelerinin imkansız olduğunu belirtiyor. Paralarını çekemeyen yatırımcıların şu an gözü kulağı Yeni Zelanda hükümetinin vereceği kararda… Ancak kripto para borsasının defterlerini inceleyen yetkililer, yatırımcıların varlıklarını alabilmesi için çok uzun bir zaman bekleyebileceklerini öngörüyor. Cryptopia, henüz konuyla alakalı olarak hiçbir açıklama yapmadı. Kripto para borsasının ne yapacağı şimdilik büyük bir merak konusu…

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ