• BITCOIN/TL
  2267761,361
  % -1,70
 • ETHEREUM/TL
  116681
  % 0,44
 • RIPPLE/TL
  19.57
  % 0,57
 • BITCOIN CASH/TL
  21721,457
  % -4,02
 • LITECOIN/TL
  3207.43
  % -5,42
 • BNB/TL
  18729.79
  % -2,16
 • EOS/TL
  35.94
  % 5,04
 • TETHER/TL
  32.21
  % 0,56

CoinGecko, Borsaların Siber Güvenlik Puanlarını Yayınladı

CoinGecko, Borsaların Siber Güvenlik Puanlarını Yayınladı

Kriptopara piyasası veri toplayıcısı CoinGecko, platformunda listelenen 400’den fazla kripto para birimi borsalarının siber güvenlik standartlarını dikkate almak için Güven Puanı algoritmasını güncelledi.

1 Temmuz’dan itibaren CoinGecko’nun Güven Puanının %20’si güvenlik teknolojisi şirketi Hacken tarafından sağlanan siber güvenlik derecelendirmesine göre belirlenecek. 

Bir duyuruya göre, algoritma güncellemesi “kripto para birimi borsalarına daha bütünsel bir genel bakış” sağlayacak.

Siber Güvenlik Puanı Ne İşe Yarıyor?

Hacken’ın siber güvenlik skoru, “bir değişimin hem platform hem de kullanıcıları için güvenli bir çalışma ortamı sağlama yeteneğini” ölçmeyi amaçlamaktadır.

Puan notları, “sunucu [ve] kullanıcı güvenliği, kitle kaynaklı önleyici tedbirlerin hata ödülü ve tarihi hack vakaları” analizlerine dayanarak bir ile 10 arasında değişmektedir.

Ong, entegrasyonun iki firma arasındaki aylarca süren tartışmaların ardından, ortaklık ile “kripto topluluğunu kişisel siber güvenlik uygulamalarını iyileştirme konusunda eğitmek” için işbirliğini görmek üzere planlandığını belirtti.

Hacken CEO’su Dyma Budorin, kripto para borsalarını “büyüyen siyah şapka korsanları topluluğunun ana hedefleri” haline gelen “en karmaşık ve finansal platformlar” olarak tanımladı.

 

Sol tarafta örnek olarak Binance’nin Siber güvenlik puanına yer verdik. Sizlerde kullandığınız borsaların Siber güvenlik puanına bakmak için CoinGecko üzerinden borsanızı bulup Güven Puanı sekmesine tıklayarak erişebilirsiniz.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ