• BITCOIN/TL
  2171663,499
  % 0,02
 • ETHEREUM/TL
  116336
  % 0,03
 • RIPPLE/TL
  16.48
  % 2,61
 • BITCOIN CASH/TL
  13772.92,223
  % -2,26
 • LITECOIN/TL
  2558.07
  % -1,74
 • BNB/TL
  19768.54
  % -0,24
 • EOS/TL
  20.88
  % -3,33
 • TETHER/TL
  32.8
  % 0,17

Coinbox.org cüzdanı artık tüm ETH, BNB, TRX ve EOS tokenlerini destekliyor

Coinbox.org cüzdanı artık tüm ETH, BNB, TRX ve EOS tokenlerini destekliyor

Coinbox.org cüzdanı artık ETH, BNB, TRX ve EOS un kripto birimlerini bünyesine dahil etti. Bu platformların her birine daha yakından bakacağız.

Ama her şeyden önce, blockchain’in ne olduğunu ve nasıl çalıştığını öğrenelim.

Kripto para haberlerini takip ediyorsanız, “blockchain” terimine aşinasınızdır. Ancak çoğu kripto meraklısı gibi muhtemelen anlamını tam olarak bilmiyorsunuz. Bu tamamen normal: Dünyamız, özellikle teknoloji ve kripto para dünyası sürekli değişiyor. Yani herkes her gün yeni bir şeyler öğreniyor.

Blockchain’in tanımına gelince, muhtemelen şöyle birşey duymuşsunuzdur: “Blockchain, merkezi olmayan açık bir sistemdir”. Veya “Kripto para birimlerinin arkasındaki kayıt tutma teknolojisi”. Ama basitleştirelim: blockchain temelde blokların zinciridir. Açıkçası tam manasıyla değil. “Blok” ve “zincir”, bu bağlamda halka açık bir veritabanında (“zincir”) depolanan dijital bilgiler (“blok”) anlamına gelir. Başka bir deyişle, tarihte gerçekleşmiş tüm işlemlerin halka açık bir kaydıdır.

Blockchain, 2016-2017’de özgün bir teknoloji seçeneği olarak ortaya çıkmaya başladı. Blockchain, alım satım işlemlerinde işletmelere maximum güvenlik ve şeffaflık sağlar. Çünkü bu teknolojinin asıl amacı aslında iş sorunlarını çözmektir. Blockchain, şirketlerin tüm dünyadaki ortaklarıyla etkili iletişim ağları oluşturmalarına yardımcı olmak ve emlak anlaşmalarından ödeme sistemlerine kadar her şeyi desteklemek için icat edildi.

Şimdi, ETH, BNB, TRX ve EOS blok zincirlerini inceleyelim. İşte onlar hakkında bazı yararlı bilgiler ve her birinde bulunan adet sayısı:

Ethereum, akıllı sözleşmeler içeren merkezi olmayan açık kaynaklı bir blok zinciridir. Ether (ETH), Ethereum platformunun yerel kripto para birimidir. Dolaşımdaki sayısı yaklaşık 112 milyon adettir ve maksimum arz sonsuzdur. Herkes Ethereum tabanlı bir token oluşturabilir. Bu platformdaki token’lar da blok zincirinde izlenir. Bunun nedeni, Ethereum token’larının, Ethereum blok zincirinde bulunan özel bir akıllı sözleşme türü olmasıdır. En iyi Ethereum belirteç protokolleri ERC-20 ve ERC-721’dir.

Binance (BNB) blok zincirinin yerel kripto para birimi BNB’dir. BNB, toplam 200 milyon coin arzıyla ihraç edilmiştir. Binance Chain ve Binance Smart Chain’in çift zincirli mimarisi, kullanıcılarına tek bir blok zinciri üzerinde kendi dApp’larını oluşturma yetkisi verir. Binance Merkezi Olmayan Borsa (DEX), inanılmaz derecede hızlı işlem performansı nedeniyle kullanıcılar için de büyük bir avantajdır. Binance Chain, BEP-2, BEP-8 ve BEP-20 token protokollerini kullanır.

TRON, kullanıcıların aracılar olmadan paylaşabilecekleri dApp’ler (merkezi olmayan uygulamalar) oluşturmak ve barındırmak için basitleştirilmiş mekanizmalara sahip merkezi olmayan bir ekosistem dağıtmak için tasarlanmış açık kaynaklı bir blok zinciri protokolüdür. Aynı zamanda, ağda içerik yayınlamak veya satmak için projenin yerel kripto para biriminde – Tronix (TRX) ve platformun kendisi blok zincirlerini ve diğer projelerin akıllı sözleşmelerini desteklemektedir.

Bu protokol, kullanıcılarına TRON sistemindeki tüm dApp’lerin temelini oluşturan yüksek kullanılabilirlik ve yüksek verimli bilgi işlem (HTC) desteği sunar. TRON platformunda kullanılan token protokolleri TRC10 ve TRC20’dir.

EOS, herkese açık ve özel blok zincirleri, akıllı sözleşmeler, işlem imzaları ve blok zincirinin kendisiyle etkileşim oluşturmak için kitaplıklar ve yardımcı programlar içeren, EOS kripto para birimine dayalı bir blok zinciri protokolüdür. EOS.IO açık kaynaklıdır ve MIT lisansı altında lisanslanmıştır. EOS.IO platformu, işlem ücreti olmadan çalışır, akıllı sözleşmeleri kullanma yeteneğine sahiptir ve temeline göre oluşturulan sistemler ölçeklenebilir ve böylece verimlerini yüzlerce kez artırabilir (her saniye milyonlarca işlem). EOSIO belirteç protokolü sürekli olarak güncellenmektedir ve farklı sürümlere sahiptir.

Coinbox.org, bu blok zincirlerinin tüm tokenlerini entegre ederek, dijital varlıklara yatırım yapmakla ilgilenen herkes için 5000’den fazla kripto para ve token i kullanıma sunuyor. Bu Coinbox.org kullanıcıları için eşsiz bir fırsat. Sisteme entegre tüm ETH, BNB, TRX ve EOS blok zincirleri ile Coinbox.org kullanıcıları, ilgili kripto para birimlerini satın alırken, satarken ve saklarken avantajlı olurlar.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Coinhaberlerim, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Coinhaberlerim, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ