• BITCOIN/TL
  2174825,352
  % -4,57
 • ETHEREUM/TL
  104368
  % -8,33
 • RIPPLE/TL
  17.67
  % -10,54
 • BITCOIN CASH/TL
  17324.71,663
  % -12,86
 • LITECOIN/TL
  2772.68
  % -13,37
 • BNB/TL
  19345.09
  % -1,42
 • EOS/TL
  30.25
  % -16,98
 • TETHER/TL
  32.37
  % -0,17

Coinbase’den Kripto Para Tabanlı Kredi Kartı

Coinbase’den Kripto Para Tabanlı Kredi Kartı

Coinbase kripto para kullanımının yaygınlaşması amacıyla geliştirdiği kripto para tabanlı kredi kartının tanıtımını gerçekleştirdi.

Dünyanın ve ABD’nin en büyük kripto para borsalarından birisi konumunda olan ve sektörde yeniliklerin öncüsü konumunda bulunan Coinbase, İngiltere ve Avrupa içerisindeki kullanıcıların arada herhangi bir aracı olmadan direkt bir şekilde Coinbase hesaplarındaki kripto paralar ile harcama yapabilecekleri Visa bankamatik kartlarını kullanıma sunduğu ifade ediliyor.

Coinbase Card Kullanımına Başlandı

San Francisco merkezli olan Coinbase bu oldukça ses yetiren yeni hizmetlerinin çarşamba günü bir blog gönderisi ve resmi Twitter hesabından gerçekleştirdiği duyuru ile açıklamıştı. Coinbase Card ismi verilen bu bankamatik kartı kendi müşterilerinin Bitcoin, Ethereum, Litecoin  ve hesaplarında yer alan diğer kripto para birimleri ile herhangi bir sorun yaşamadan normal bankadaki olan paraları gibi harcama yapabilmelerini mümkün kılıyor. Kripto para borsası kullanıcılarının bu kredi kartından yaptıkları harcamaları kullanıcıların kripto paralarını anlık olarak Sterlin gibi paranın harcandığı yerdeki paralara dönüştürecek ve müşteri işlemi tamamladığında para satıcıya normal paralar ile iletilmiş olacak.

Piyasada kullanılmaya başlayan Coinbase Card, borsa üzerindeki bütün kripto para birimlerini destekleyeceği ve müşteriler bu kripto paralarını günlük harcamalarında sorunsuz bir şekilde yapılabilecek.

Daha Önceki Kartlardan Farklı Yapısı Bulunuyor

Daha önce de bu amaçla kullanılması planlanan Kripto para tabanlı kredi kartları piyasaya sürülmüştü. Fakat bu kredi kartlarında kullanıcıların kartı kullanmadan önce belirli bir kripto parayı karta yüklemeleri gerekiyordu. Fakat Coinbase’nin yaptığı bu ürün ile artık böyle bir zorunluluk ortadan kalkıyor.

Coinbase bankamatik kartı için Android ve iOS uygulaması da kullanıma sunduğu görülüyor. Bu sayede kullanıcılar istedikleri cüzdanı bankamatik karta entegre edebilme imkanları ortaya çıkıyor. Coinbase ilk 1.000 kullanıcı için kart ücretinin 4.95 sterlin olacağını açıkladı. Daha sonra ise kart ücretinin bir miktar daha artacağı ifade ediliyor.

 

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ