• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Coinbase’de Bitcoin İşlemleri Zirveye Çıktı

Coinbase’de Bitcoin İşlemleri Zirveye Çıktı

Amerika merkezli kripto para borsası olan Coinbase tarafından açıklanan veriler doğrultusunda Coinbase’de Bitcoin işlemleri, son 14 ayın zirvesine çıkmayı başardı.

İlgili platformda Bitcoin işlemleri mayıs ayında 738,000 Bitcoin’in üstüne çıkıp son 14 ayın en büyük seviyesine ulaştı. Buna göre yaklaşık olarak 5,9 milyar dolar değerinde Bitcoin işlemi yapıldı. Nisan aylarında bahsedilen bu rakam sadece 434.000 Bitcoin’di. Bitcoinity tarafından sağlanan verilere göre, mayıs ayında kripto para borsasında yapılan Bitcoin işlemleri geçtiğimiz sene Ayı piyasasının başladığı mart ayına oranla hemen hemen 6 kat daha fazla yükseldi.

Coinbase’de Bitcoin İşlemleri Rekora Koşuyor

2017 yılının aralık ayı CryptoCompare verilerine göre Bitcoin 20.000 dolarda olduğunu ve daha sonra hızlı bir şekilde düşüşe geçip 3.200 dolara ulaştığını ifade ediyor. En dip noktaya ulaşmasından sonra kripto para piyasası yavaş yavaş kendini düzeltmeye başladı.

Coinbase’de 2017 yılının aralık ayında rekor işlem hacimleri görüldü. Dolayısıyla aralık ayında 1.270.000 Bitcoin işlemleri yapıldı. O zamanlar borsanın CEO’su olan Brian Armstrong, günde 50.000 müşteriye ulaştıklarını dile getirdi. Bu sene Armstrong tarafından kaç müşterinin ilgili platformu kullandığı resmi olarak belirtilmedi. Ancak günümüzde dünya genelinde kişilerin kripto paralara karşı taleplerinin hızla arttığı da bir gerçektir. Bir dönem kripto paraların ani düşüş yaşaması bu piyasada durgunluk yaratmış olsa da insanlar bunu fırsata çevirerek faydalanmayı başardı. Uzun bir süre kripto paralara ilginin devam etmesi bekleniyor.

 

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ