• BITCOIN/TL
  2080954,356
  % -3,65
 • ETHEREUM/TL
  99709
  % -4,28
 • RIPPLE/TL
  15.87
  % -6,24
 • BITCOIN CASH/TL
  15855.09,448
  % -2,40
 • LITECOIN/TL
  2539.24
  % -3,88
 • BNB/TL
  17855.96
  % -5,14
 • /TL
  %
 • TETHER/TL
  32.35
  % -0,20

Coinbase Cüzdanı XRP Desteğini Resmen Duyurdu

Coinbase Cüzdanı XRP Desteğini Resmen Duyurdu

Coinbase kısa bir süre önce, piyasa değeri itibariyle dünyanın en büyük üçüncü kripto parası (coin) olan XRP’yi platformuna eklemişti. Bununla birlikte, XRP yatırımcılarının övgüsüne rağmen, Coinbase, XRP topluluğunun tepkisi ile karşı karşıya kaldı. Bazı kullanıcılar daha önce devam eden ‘hedef etiketi’ fiyasko nedeniyle kripto paralarının ‘kalıcı olarak’ kaybolduğunu iddia etmişti. XRP için cüzdan desteğini aşağıdaki tweet ile resmi olarak duyurdular;

Coinbase cüzdan güncellemesi önümüzdeki hafta borsa tarafından kullanıma sunulacak ve iOS ve Android’deki tüm kullanıcılar için geçerli olacak.

Blog’da yapılan bir açıklamada;

“XRP cüzdanınızı etkinleştirmek için  yapmanız gereken tek şey ana cüzdan sekmesindeki ‘Al’ düğmesine basıp XRP’yi seçmek. XRP defteri, tüm cüzdanların minimum 20 XRP bakiyesi olmasını gerektirir, bu nedenle lütfen hesabınıza en az 20 XRP yatırın. ” denildi.

Blog kullanıcıları ayrıca, cüzdanın geliştiricilere ve kullanıcılara yardımcı olmak için XRP Testnet’i destekleyeceğini bildirdi. Kullanıcıların özel anahtarları, cep telefonlarındaki verileri korumanın en güvenli yolu olarak kabul edilen Secure Enclave teknolojisiyle telefonlarında şifrelenecek.

Blockchain araştırma firması Diar, bildirilen platform tarafından listelenen gereksinimlerden birinin ihlal edilmesine rağmen, Coinbase platformunda XRP listelendikten sonra suçlamalara maruz kaldı. “Dijital Varlık Çerçevesinde” Coinbase, takım tarafından tutulan [bir belirteçte] mülkiyet hissesinin bir azınlık hissesi olması gerektiğini belirtir. Diar tarafından yayınlanan bir rapora göre, Ripple piyasaya sürülen arzın yaklaşık %60’ını serbest bırakma takvimi ile elinde tutuyor.

XRP’nin eklenmesinden sonra, Coinbase ayrıca marketteki sekizinci en büyük kripto para olan Stellar [XLM] için destek ekledi. Blog’da diğerlerinin yanı sıra Bitcoin [BTC], Ethereum [ETH] ve Bitcoin Cash [BCH] gibi diğer popüler coin’leri desteklemeye devam ettiği yazıldı.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ