• BITCOIN/TL
  1774875,715
  % 4,66
 • ETHEREUM/TL
  100963
  % 2,20
 • RIPPLE/TL
  18.31
  % 6,69
 • BITCOIN CASH/TL
  9120.04,596
  % 6,50
 • LITECOIN/TL
  2306.06
  % 2,81
 • BNB/TL
  12307.85
  % -1,46
 • EOS/TL
  26.04
  % 2,62
 • TETHER/TL
  31.15
  % 0,04

Coca Cola’dan Blockchain Hamlesi

Coca Cola’dan Blockchain Hamlesi

Coca-Cola şişeleme şirketi CONA’nın önemli bir ortağı, tedarik zinciri genelinde şeffaflığı artırmak için Temel protokolü uygulayacaktır.

En büyüğün ortağı Coca-Cola Co (NYSE: KO) ABD’deki şişeleme şirketi, blockchain teknolojisi kullanımını şirketin tedarik zincirinin tüm alanında genişletmeye çalışıyor.

ABD’de bulunan Coca-Cola şişeleme şirketinin önemli bir ortağı olan Coke One Kuzey Amerika (CONA), “tedarik zinciri çaprazında” şeffaflığı artırmak ve sürtünmeyi azaltmak için geçerli bir yöntem olarak Temel protokolü uygulamaya başlayacaktır.”

Projede CONA, dağıtılmış muhasebe teknolojisi şirketleri ve Unibright ve Provide Baseline Protokolü kurucu üyeleri ile ortaklık kuracak ve bu şirket, şişeleme şirketlerinin iç tedarikçileri ile dış tedarikçileri arasında optimize edilmiş işlemlere izin verecek bir “Coca-Cola Şişeleme Limanı” oluşturacak İşlenmemiş içerikler.

Coca-Cola Bottlers tarafından Blockchaini Benimseme

Unibright, Coke-One-North-America’nın (CONA) bir sonraki eylem planının, blockchain teknolojisi kullanımını tedarik zincirleri boyunca hızla genişletmenin yeni yollarını bulmak olduğunu duyurdu.

Geçtiğimiz yıl, Kuzey Amerika’daki en büyük 12 Coca-Cola şişeleyicisinin Hyperledger Fabric tabanlı blockchain platformunun kullanımını benimsediği açıklandı.

Bunların benimsenmesi, tüm tedariklerinin dahili olarak yapılmasını ve zincir yönetiminin, kıvrık şişenin tedarik zincirinde verimliliğe yardımcı olurken, şeffaflığı artırmasını sağlar.

Bu Projede, CONA, Dağıtılmış Defter Teknolojisi (DLT) kullanımını, dış kaynaklardan sağlayıcılarla kolayca birleşmek için tüm iç ağlarının çok ötesine genişletmeyi amaçlamaktadır. Bunlardan bazıları, hammadde satıcıları ve şişe ve teneke kutu üreticileri.

Proje, tüm verilerin şeffaf olmasını ve değişiklikleri ve müdahaleleri ortadan kaldırmanın yanı sıra, karmaşık kuruluşlar arası işlemlerin otomasyonunu da artıracaktır. Süreçte kullanılacak Temel Protokol de varlık belirteçlerine kolayca dağıtılabilir ve merkezi olmayan finansta kullanım durumları vardır.a

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ