• BITCOIN/TL
  2120973,734
  % 2,34
 • ETHEREUM/TL
  103490
  % 5,44
 • RIPPLE/TL
  16.39
  % 4,76
 • BITCOIN CASH/TL
  17164.09,390
  % 11,65
 • LITECOIN/TL
  2604.05
  % 3,97
 • BNB/TL
  18463.27
  % 4,03
 • /TL
  %
 • TETHER/TL
  32.44
  % 0,60

CME Borsası Ethereum Vadeli İşlemlerini Başlatabilir

CME Borsası Ethereum Vadeli İşlemlerini Başlatabilir

CME (Chicago Ticaret Borsası), Borsa’daki Ethereum endeksleri için fiyat veri kaynağındaki değişiklikleri açıkladı. CME, ABD’de düzenlenmiş Bitcoin vadeli işlemlerinin alım satımı için en büyük platformlardan biridir. Ayrıca, tüm zamanların en yüksek günlük işlem hacmini 1,7 milyar doların üzerine çıkardı.

Exchange, Kraken ve Bitstamp ile birlikte New York merkezli itBit borsası veri sağlayıcıları listesine ekledi. Kraken, ABD merkezli bir başka Borsa iken, Bitstamp Luxemburg merkezlidir.

The Block Direktörü Frank Chapprano’ya göre, CME’nin Ethereum (ETH) Vadeli İşlemlerini başlatmayı düşünüyor olması mümkündür. Daha  önce CoinGape’de bildirildiği gibi, CFTC’deki regülatörler, yaygın erişimi nedeniyle Ethereum futures’ları olasılığı ile rahat. Bu nedenle, şans nihayet meyve vermeye geliyor olabilir.

Sektörden bir kaynak gazeteci şunları söyledi:

“Ethereum’un vadeli işlemler için hazır olduğunu düşünüyorum, endekslerinin sağlamlığını artırmak zorundalar.”

ABD’deki CFTC (Emtia ve Vadeli İşlem Ticaret Komisyonu) vadeli işlem piyasası ile ilgili hususlardaki endişesi; büyük dalgalanmalar ve kripto endüstrisinde yaygın olan olası piyasa manipülasyonu olmuştur.

En büyük 2.kripto para birimi olan Ethereum’un vadeli işlemlere açılması durumunda ETH fiyatında önemli kazanımlar görülebilir. Fakat şuan için kesinleşmiş herhangi bir şey yok. Geçen yıl da CME’nin Ethereum  için Vadeli işlemleri başlatacağı söylentileri vardı ve şuan yine aynı noktadayız.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ