• BITCOIN/TL
  1870182,590
  % 5,73
 • ETHEREUM/TL
  102628
  % 1,39
 • RIPPLE/TL
  17.73
  % -1,89
 • BITCOIN CASH/TL
  9208.82,700
  % 0,18
 • LITECOIN/TL
  2292.94
  % -0,73
 • BNB/TL
  12720.66
  % 3,18
 • EOS/TL
  25.51
  % -1,42
 • TETHER/TL
  31.15
  % -0,10

Çip Üretimi Krizi Sebebiyle Madenciler Sıkıntı Yaşayabilir

Çip Üretimi Krizi Sebebiyle Madenciler Sıkıntı Yaşayabilir

Yeni bir rapora göre Rus kripto madencileri, Çip üreticilerinin üretim oranlarında keskin bir düşüş olduğu konusunda uyardığı gibi, yaklaşan yarı iletken açığından etkilenebilir.

Güney Koreli Samsung ve LG gibi tüketici elektroniği markaları, VolkswagenAudiSeat ve Škoda otomobil üreticileri de dahil olmak üzere yarı iletken yongaların üretiminin gittikçe zorlaşmasıyla önündeki sorunlara karşı uyarıda bulundu.

Yonga seti üreticileri, tedarik zinciri sorunlarından etkilendiklerini ve bazı parçaların 2021’in en azından ikinci yarısına kadar yetersiz kalacağını söylüyor.

Her şeye rağmen, sorunlar önümüzdeki yılın ikinci çeyreğine kadar tam olarak çözülemeyebilir.

Rakip yonga üreticisi Intel de benzer görüşleri dile getirdi.

Izvestia’ya göre , kripto madenciliği donanımına olan talepteki büyük artış, eksikliğe katkıda bulunan faktörlerden biriydi. Daha önce bildirildiği gibi, madencilik ekipmanı Rusya’da hotcakes gibi satılıyor ve birçok madenci şu anda satıcıları atlıyor ve denizaşırı ülkelerdeki üreticilerden 1.000’den fazla parti halinde toptan teçhizat ve grafik kartı satın alıyor .

Ancak gazete, Rusya’nın küçük de olsa yerli yarı iletken üretim kapasitesine sahip olması nedeniyle pek çok Rus endüstrisinin etkilenmeyeceğini belirtirken, bunun muhtemelen Rus madencilere bir faydası olmayacak. Yerli madenciler neredeyse tamamen ithal cihazlara ve parçalara bağımlı.

Gazete, bunların önümüzdeki aylarda kaynaklanmasının zor olacağını iddia ediyor, bu da ülkedeki birçok maden havuzunun genişleme planlarını en erken gelecek yıla kadar küçültmesine yol açabilecek bir gerçek.

Bu arada, teçhizat talebinin bazılarını oportünist entrikacıların pusuda beklediği ikinci el pazarına yönlendirdiği görülüyor. Novosti Voronezha , ikinci el kripto madenciliği donanımı satın almaya çalışan 50 yaşındaki bir adamın, bir satıcıya çevrimiçi olarak yaklaşık 200 USD ödedikten kısa bir süre sonra bir teslimat almaktan çok memnun olduğunu bildirdi – yalnızca paketi açıp kendisine iki şişe şişe gönderildiğini keşfetti. dolandırıcılar tarafından eski bir yangın söndürücüyü sulayın.

Alıcı, davasını, Rusya Adıge Cumhuriyeti’ndeki dolandırıcıları bulup tutuklamayı başaran polise götürdü. 21 ve 20 yaşlarındaki iki erkek, gözaltına alındı ​​ve suçlu bulundukları takdirde beş yıla kadar hapis cezasına çarptırılacak.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ