• BITCOIN
  361855,502
  % -0,33
 • ETHEREUM
  20942
  % 0,36
 • RIPPLE
  6.23
  % -0,94
 • BITCOIN CASH
  1986.49,104
  % 1,41
 • LITECOIN
  998
  % 3,68
 • BNB
  4042.16
  % -0,82
 • EOS
  17.19
  % -0,49
 • TETHER
  16.9
  % 0,04

Çinli Bitcoin Firması Texas Madencilik Merkezine 25 Milyon Dolarlık Yatırım Yapacak

Çinli Bitcoin Firması Texas Madencilik Merkezine 25 Milyon Dolarlık Yatırım Yapacak

BIT Mining Limited, Teksas’ta bir kripto madenciliği veri merkezine yatırım yaptığını duyurdu. 

Çinli bir kripto madenciliği şirketi olan BIT Limited, Teksas’ta bir kripto madenciliği veri merkezine yatırım yapmak için Dory Creek LLC ile bağlayıcı bir yatırım sözleşmesi imzalayarak anlaşma sağladı. Dory Creek LLC, Bitdeer, Inc.’in yüzde yüz iştirakidir. 

Çinli şirket, 25 milyon dolar yatırım yapacak ve Teksas madencilik merkezini Dory Creek LLC ile ortaklaşa inşa edecek ve işletecek. Madencilik merkezinin toplam güç kapasitesi 57,2 megavattır. 

Şu anda, BIT Mining’in kripto madenciliği faaliyetlerinin çoğu, düşük hidroelektrik enerji maliyeti nedeniyle kripto madencileri için bir sıcak nokta olan Çin’in Sichuan eyaletinde gerçekleştiriliyor. 

Teksas’ta bir madencilik merkezi açma hamlesi, BIT Limited’in karbon ayak izini azaltma hedefinin bir parçası. Hazırlanan açıklamaya göre firma, güç kapasitesinin %98’inden fazlasının yenilenebilir enerji kaynaklarından üretileceğini iddia ediyor. 

Kripto Madenciliği: Çin ve Amerika Birleşik Devletleri

Çin ve Amerika Birleşik Devletleri, büyüyen kripto madenciliği işinde bir dayanak noktası için rekabet ediyor. 

Cambridge Üniversitesi’ne göre, dünyadaki Bitcoin madencilik endüstrisinin neredeyse üçte ikisi Çin’de gerçekleşiyor. Ancak bu rakam son zamanlarda düşüşte. Eylül 2019’da Çin, dünya Bitcoin madencilik endüstrisinin %75’ine sahipti. 

Çin, Bitcoin madencilik pazarında hala önemli bir hakimiyete sahip, ancak Amerika Birleşik Devletleri de bu sektöre dönüyor. Bugün, Amerika Birleşik Devletleri, Eylül 2019’da yaklaşık %4 olan dünya Bitcoin madencilik endüstrisinin %7’sinden fazlasını elinde tutuyor. 

BIT Mining, Texas’ın madencilik potansiyeline yönelen ilk şirket değil. Bu yılın Mart ayında, İngiltere merkezli Argo Blockchain, bir Bitcoin madencilik operasyonu başlatmak için Lone Star Eyaleti’nde arazi satın aldı

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ