• BITCOIN/TL
  1099939,111
  % 2,82
 • ETHEREUM/TL
  59545
  % 2,21
 • RIPPLE/TL
  17.71
  % 1,81
 • BITCOIN CASH/TL
  6451.23,678
  % 0,23
 • LITECOIN/TL
  2017.6
  % 1,49
 • BNB/TL
  6653.04
  % 1,67
 • EOS/TL
  19.69
  % 1,15
 • TETHER/TL
  28.89
  % -0,03

Çin ile ABD Krizi Bazı Coin’leri Zirveye Çıkarabilir

Çin ile ABD Krizi Bazı Coin’leri Zirveye Çıkarabilir

Ethereum, Bitcoin, Ripple ve Bitcoin Cash, fiyatsal anlamda yeni zirve denemelerinde bulunabilir. Bunun en büyük nedeni olarak da Çin ile Amerika arasında meydana gelen ticaret savaşı gösteriliyor. Çin ve Amerika arasında her geçen durum biraz daha istenmeyen boyuta ulaşıyor. Özellikle Çin mevcut ABD bonolarını satışa çıkardı ve 1 trilyon dolar değerinde elinde bonosu bulunuyor.

Her iki ülke arasında yaşanan bu savaş, kaostan beslenen kripto paralar için neredeyse büyük fırsat yarattı. Ekonomi profesörü Panos Mourdoutas’a göre, yatırımcılar için kripto paralar beklenti oluşturmaya başladı. Dolayısıyla bu süre zarfında Bitcoin altına dönüşmektedir. Bu sene Bitcoin cephesinde %132’lik bir artış ortaya çıktı ve market seviyeleri belli bir aşamada olan altcoinler, Bitcoin’e oranla daha çok yükselme gösterdi. Kripto paralar ile altını karşılaştırdığınız zaman çok geride kalıyor.

Altında Yaşanan Durumun Nedeni Ortaya Çıktı

Panos’a göre altında yaşanan son durumun asıl nedeni Çin’in Amerika’daki hazine bonolarını satmasındandır. Birçok yatırımcı, hazine bonolarını yaşanılan ekonomik istikrarsızlık dönemlerinde güvenli olarak görmektedir. Bu nedenle altının dönüş noktası oldukça zayıf kaldı. Dolayısıyla yatırımcılar bundan sonra Bitcoin ile kripto paralara daha fazla ilgi göstermeye başladılar.

Yewno’nun CEO’su konu hakkında şunları açıkladı;

‘’Bitcoin, değer deposu olabilmek için Amerika’nın hazine satışlarından faydalanması söz konusu olabilir. Gramatica’ya göre Amerika hazine bonoları satıldıktan kısa bir süre sonra altın ile Bitcoin, diğer kripto paralara yönelecek.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ