• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

CCN Kapanma Kararından Vazgeçti

CCN Kapanma Kararından Vazgeçti

Dünyaca ünlü kripto para haberleri sitesinden biri olan CCN, bilindiği üzere kapanacağını açıklamıştı. Ancak aldıkları bu kararın üzerinden çok geçmeden kapatma kararlarından vazgeçerek, yayın hayatlarına kaldıkları yerden devam edeceklerini duyurdu.

Birkaç gün önce CCN’in kurucusu Jonas Borchgrevink web sitelerini neden kapatacaklarına dair açıklamalarda bulundu. Buna göre Borchgrevink, Google’ın haziran ayında yaptığı çekirdek güncellemesi sebebiyle mevcut kullanıcılarının neredeyse tamamını kaybettiklerini açıklamıştı. Buna paralel olarak da gelirlerinin yüzde 70 gibi bir oranda azalma meydana geldiğini ve bunun tek sebebinin Google’ın yapmış olduğu güncelleme olduğunu vurgulamıştı.

Hit Düşüşü Kendi Hataları Olabilir

Haziran başında yapılan Google çekirdek güncellemesi ile pek çok site yayın hayatına son vermek durumunda kalmıştı. Google yaptığı bu güncelleme ile sıralamalarda ciddi değişiklik yaptı ve ilk sayfada olan siteler bir gecede sıralamadan silinip gitmişti. Bu durum CCN sitesinin de başına gelince çok büyük kayıplar gün yüzüne çıkmaya başladı. Özellikle kripto para haberciliği yapan web sitelerinde, ciddi sıralama kayıpları yaşandı. CCN’in bir önceki alan adı olan CryptoCoinsNews.com deaktif bir şekilde duruyordu. Ancak iddiaya göre haziran ayında CCN’in makaleleri bu sitede de kullanılmaya başlanmış ve sıralama kaybı da bu yüzden olmuş. Gerekli incelemeleri yapan CCN sitesinin kurucusu Jonas, yayın hayatlarına kaldıkları yerden devam edeceklerini ifade etti. CCN’in kısa süre içerisinde aniden karar değiştirmesi sebebiyle akıllara ‘reklam mı yapıyorlar?’ sorusunu getirdi.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ