• BITCOIN/TL
  2255585,669
  % 1,30
 • ETHEREUM/TL
  113526
  % 0,11
 • RIPPLE/TL
  19.98
  % -0,62
 • BITCOIN CASH/TL
  20056,691
  % -7,54
 • LITECOIN/TL
  3103.06
  % -2,18
 • BNB/TL
  19532.28
  % 4,32
 • EOS/TL
  34.02
  % -2,97
 • TETHER/TL
  32.31
  % 0,22

Carrefour’da Blockchain’i Tercih Ediyor

Carrefour’da Blockchain’i Tercih Ediyor

Hemen hemen birçok dijital para biriminin arkasında yer alan teknoloji Blockchain’i, Carrefour’da tercih etmeye başladı. Perakende liderleri arasında yer alan Carrefour, kısa bir süre içerisinde 100’den fazla ürünü çiftlikten rafa kadar takip işlemini yapabilecek.

Çağımızın en önemli teknolojik gelişmesi olarak adlandırılan Blockchain, ekonomik hayatta da kendisine geniş yelpazede yer edinmeye çalışıyor. Blockchain teknolojisi günümüzde tarımdan finans sektörüne kadar geniş çaplı sektörlerde bulunuyor. İsviçre, uluslararası bankacılık hizmetleriyle gündemde olmasının yanı sıra Blockchain teknolojisi ile birlikte de finansal sistemlerini dönüştürmeyi amaçlıyor.

Almanya Avrupa Blockchain Enstitüsü’nün Kurulmasını Talep Ediyor

Avrupa ile Almanya, kripto para piyasaları ve Blockchain teknolojisinde Amerika, Uzak Doğu Asya’yı yakalayabilmek adına yapılan tüm Blockchain araştırmalarına destek veriyor. Fransa Başkanı Macron konu hakkında açıklamalarda bulundu. O açıklamalar şu şekildedir;

‘’Tarım endüstrisinde Blockchain kullanımının Avrupa Birliği geneline yayılması gerektiğinin altını çizdi.’’ Ukrayna’nın eski başkanı Tymoshenko, yolsuzluk ile mücadele edebilmek için Blockchain’i öneriyor.

Özellikle software ve cep telefonları firmaları, Blockchain ile ilgili önemli adımları dikkat çekmeye başladı. Günümüzde ise oldukça popüler olan perakende lideri Carrefour, Blockchain teknolojisinden faydalandığını dile getirdi. Carrefour’un Blockchain sorumlusu olan Emmanuel Delerm’in Reuters’e yaptığı açıklamalarda; Blockchain teknolojisi sayesinde süt, meyve, et ve sebze satışlarını mükemmel bir şekilde takip edebildiklerinin altını çizdi. Hatta Blockchain teknolojisi sayesinde takip ettikleri ürün sayısının daha fazla artış göstereceğini de vurguladı.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ