• BITCOIN/TL
  2116687,728
  % -2,80
 • ETHEREUM/TL
  110913
  % -6,24
 • RIPPLE/TL
  15.79
  % -1,05
 • BITCOIN CASH/TL
  12716.97,504
  % -8,57
 • LITECOIN/TL
  2359.79
  % -8,46
 • BNB/TL
  19150.03
  % -3,80
 • EOS/TL
  18.04
  % -14,71
 • TETHER/TL
  32.78
  % 0,06

Büyük Yatırımcılar Geliyor

Büyük Yatırımcılar Geliyor

Binance CEO’su uzun süredir beklemekte olan büyük yatırımcıların kripto para piyasasına girmeye başladıklarını açıkladı.

Binance kurucusu ve aynı zamanda CEO’su olan Changpeng Zhao (CZ) kripto para piyasasının şu anki durumu ile ilgili tespitlerini ve gelecek ile ilgili ön görülerini paylaştı. Piyasaya birçok fonun girdiğini ifade eden CZ herkesi son dönemde büyük bir ivme yakalayan trene binmesi gerektiğini ifade ediyor. Yükselişin gerçekleşeceğini daha önceden belirttiğini ifade eden CZ önümüzdeki süreçte yükselişin devam edeceği ve fırsatı kaçıranları bu anlamda büyük hayal kırıklığı yaşayacaklarını ifade etti. Son yaşanan gelişmeler ise CZ’yi haklı gösteriyor.

Fırsatı Kaçırma Korkusu Girişleri Hızlandırdı

Şubat ayı başlarında BTC daha henüz büyük hareketine başlamadığı sıralarda CZ attığı bir tweet’te altcoin piyasasının tepesinde bulunan 10 token’in piyasa değerlerine dikkat çekmişti. Binance Coin BNB bu listede bir token fiyatıyla 19 doları geçerek 2,8 milyar dolar piyasa değerine kadar ulaştığı görülüyordu. Önceden attığı tweet’te CZ takipçilerine çok miktarda paranın piyasada dolanmaya başladığını ve bunun da ilerisi için çok önemli bir işaret olduğunu ifade etmişti. Şuan itibari ile de bu öngörüsünün gerçekleştiği görülüyor.

“Yalancı fiyatların” piyasada beklediğini dile getiren Binance CEO’su yüksek miktarda paranın piyasaya girerek fırsatı kaçırma korkusu yaratma ihtimalinin son derece yüksek olduğunu ifade etmişti. CZ bununla da kalmayarak “geride kalmayın” diye uyarısı yapıştı. Fırsatı kaçırma korkusunu başlaması ile birlikte yatırımcılar diğer varlıklarını satıp daha iyi kar edebileceklerini düşünerek Bitcoin’e ya da diğer kripto paraları tercih etmeye başladıkları ifade ediliyor. Eğer tahmin edilen gibi piyasanın düşüş trendinin tamamen atlattığı görülürse kısa dönemde çok sayıda yatırımcının bu piyasaya yüksek oranda yatırım yapabileceği ön görülüyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ