• BITCOIN
  361921,454
  % -0,29
 • ETHEREUM
  21000
  % 0,74
 • RIPPLE
  6.24
  % -0,60
 • BITCOIN CASH
  1989.76,227
  % 1,62
 • LITECOIN
  997.26
  % 3,55
 • BNB
  4034.88
  % -0,91
 • EOS
  17.17
  % -0,59
 • TETHER
  16.89
  % -0,20

Büyük Çin Madencilik Havuzlarının Bitcoin Hash Rate Oranı Hızla Düşüyor

Büyük Çin Madencilik Havuzlarının Bitcoin Hash Rate Oranı Hızla Düşüyor

Bitcoin ağının hash oranı bugün Çin’in büyük madencilik havuzlarında hızlı bir düşüş kaydetti, f2pool % 11.26, antpool % 16.23 kaybetti, Binancepool % 14.38 düşüş kaydetti ve Huobipool % 23.68 düştü. Hızlı düşüş, Sichuan eyaletindeki bir elektrik kesintisine bağlanıyor. Sektör uzmanları, düşüşün geçici olabileceğini ve yakında normale dönebileceğini iddia etti.

Madencilik havuzunun hash oranındaki düşüş, Bitcoin ağının madencilik hash gücünün yeni bir ATH’ye ulaşmasından günler sonra geliyor. Öte yandan Bitcoin fiyatı 50 bin doların altında konsolide olmaya devam ediyor. En iyi kripto para birimi, Elon Musk liderliğindeki Bitcoin ağının çevresel etkisi FUD tarafından desteklenen borsalarda artan girişin ortasında birkaç gün önce büyük bir satış gördü .

Bitcoin, 64.837 dolar’lık yeni bir ATH’ye ulaştıktan sonra bir aydan fazla bir süredir konsolidasyon aşamasında ve %20’nin üzerine düşüş yaşadı ve halen konsolide olmaya devam ediyor. Fakat son günlerdeki satışlar, kurumsal ilginin azalması da dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlanıyor.

Bitcoin Ayı Piyasasına Girerse 12.000 Dolara Kadar Düşer Mi?

Bitcoin ve kripto analisti MagicPoopCannon, Bitcoin'in 50 bin doların altındaki son düşüşle ayı piyasasına girmesinin olası bir senaryosunu yorumladı. Magic'e göre, Bitcoin şu anda 50 günlük hareketli ortalamanın altında işlem görüyor ve bu bir zayıflık işareti. Bu senaryoyu şu şekilde açıklıyor... Şu anda düşüş eğiliminde olduğu görülüyor, ancak BTC 50 günlük hareketli ortalamanın üzerine geri dönebilir ve günlük olarak kapanışları yaparsa korkulacak bir

İlgili İçerik

Bitcoin Fiyatı Düşecek mi?

Geçen ay Çin’de benzer bir elektrik kesintisi, Bitcoin madenciliği hash oranının %25’in üzerinde bir düşüş göstererek başka bir büyük pazar satışına yol açtığını gördü. Son hash gücü dolandırıcılığı da pek çok tartışmayla gölgelendi, çünkü çoğu kişi güç kesintisi ve hash gücü düşüşü için farklı nedenler iddia etti.

Bitcoin fiyatı şu anda son 24 saatte %2 düşüşle 49.000 dolar seviyesinin hemen altında işlem görüyor. Piyasadaki her büyük satışla birlikte, birçoğu bunu kısa vadeli bir fiyat düzeltmesi olarak nitelendirdi. Öte yandan, birçok halka açık şirketin geçtiğimiz ay Bitcoin alımlarını açıkladığı için Bitcoin kabulü gelişmeye devam etti. Bitcoin dışında, Ethereum dahil olmak üzere altcoin’ler, Litecoin de son 24 saat içinde %5’in üzerine küçük bir düşüş kaydetti.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ