• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bu Şehir, Fatura Ödemeleri İçin Kripto Paraları Kabul Edecek!

Bu Şehir, Fatura Ödemeleri İçin Kripto Paraları Kabul Edecek!

Kuzey Dakota’da bir şehir olan Williston, kamu hizmeti faturaları çevrimiçi ödemeleri için kripto para birimlerini kabul etmeyi planlıyor ve hayata geçirilirse eyalette kripto varlıklarını benimseyen ilk kişi olacak.

Şehir Finans Direktörü Hercules Cummings’e göre şehir, ABD’deki en büyük bitcoin ödeme hizmeti sağlayıcılarından biri olan BitPay ile ortaklık kurdu. Ödemeler, kriptodan fiat para birimine gerçek zamanlı olarak dönüştürülecek.

Kripto Para İle Faturalar Ödenecek

Belediye meclisi önce vatandaşların kripto ödemelerine nasıl tepki verdiğini izleyecek. İlk olarak sadece fatura ödemelerinde kripto kullanımına izin verilecek.

Bununla birlikte, hacim ve faiz önemliyse, şehir depolama alanlarının, izinlerin ve lisansların kripto ile ödenmesine izin vererek seçenekleri genişletecekler.

Bunu yapmak isteyen kişilerin yalnızca  Williston şehrinin resmi web sitesini ziyaret etmeleri, e-postayla gönderilen bir BitPay faturası almak için hesap bilgilerini girmeleri ve dijital cüzdanlarını ve ödeme yapmak istedikleri kriptoyu seçmeleri gerekecek.

Vatandaşlar, kripto kullanırken de maliyet tasarrufundan yararlanabilirler. Borsalar, %3’e kadar ücret alabilen diğer ödeme hizmetlerinin aksine, her işlem için yalnızca %1 ücret alır.

Ripple (XRP) Fiyatı %17 Yükseldi, Stellar (XLM) ATH Yaptı!

Stellar (XLM) ve Ripple (XRP) yükselmeye devam ediyor. XRP, son 24 saatte %17 artarak pazartesiden beri en yüksek fiyatı olan 1,6 dolar'a yükseldi ve Stellar'da %18 artışla 0,7 dolar'a yükselerek şimdiye kadarki en yüksek fiyatı görerek ATH yaptı... İki kripto para birimi de bir şekilde birbiriyle ilişkilidir. Her ikisi

İlgili İçerik

Kuzey Dakota Teknolojik Değişimi Kucaklıyor

Cummings, şehrinin yalnızca büyüyen bir eğilime ve teknolojik değişikliklere yanıt verdiğini belirtti. Kripto para birimlerinin şehrin finans departmanı için yeniliği temsil ettiğini ve eyalette ve ülke çapında liderlik yapmak için önemli bir adım olduğunu ekledi.

Devletin öncüleriyiz. Bu, finans departmanından çıkarılacak pek çok şeyden sadece biri. Birçoğunun ilki olmak için daha sonra açıklayacağımız pek çok heyecan verici şey var. Amacımız, sektörün geri kalanı değil, sektör lideri olmaktır. ” dedi.

Williston, ABD’de kripto para birimlerini benimsemenin ülkede hızla ilerlediği için kucaklayan üçüncü devlet kuruluşudur. Wyoming, Ripple’ı bir varlık olarak kaydeden ve birkaç kripto dostu yasaya sahip olan eyaletlerden biridir.

Kaynak

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ