• BITCOIN
  336020,277
  % -1,91
 • ETHEREUM
  21041
  % -2,72
 • RIPPLE
  7.43
  % 0,37
 • BITCOIN CASH
  5295.19,116
  % -0,33
 • LITECOIN
  1475.66
  % 0,00
 • BINANCE COIN
  3083.69
  % -0,20
 • EOS
  43.42
  % -1,22
 • TETHER
  8.63
  % 0,65

Bu Gösterge Kripto Boğa Piyasasının Sonunu Getirebilir!

Bu Gösterge Kripto Boğa Piyasasının Sonunu Getirebilir!

Yakından takip edilen bir kripto analisti ve trader, kripto boğa piyasasının zirvesine ulaşmaya yardımcı olabileceğine inandığı, yaygın olarak kullanılan bir göstergeye baktığını söylüyor.

Twitter’da 190.000 takipçisi olan Credible Crypto bir tweet’inde takipçilerine, Bitcoin Hakimiyet Endeksi‘nde önemli bir seviyeyi izlediğini ve bu seviyenin kripto boğa piyasasının sonunu getirebileceğini söyledi.

“Altcoinlerinizden ne zaman kar elde etmeye başlamanız gerektiğini bilmek ve bu boğa koşusunun olası bir sonu konusunda dikkatli olmaya başlamak ister misiniz? BTC hakimiyeti %30’un altına düştüğünde. O zamana kadar altcoin piyasasında boğa devam edecek. “

Bitcoin Hakimiyet Endeksi, yatırımcıların diğer tüm kripto varlıklarına göre BTC’nin değerini ölçmek için güvendikleri bir ölçümdür. Düşen bir Bitcoin Hakimiyet Endeksi, BTC’nin altcoinlere karşı değer kaybettiğini gösteriyor. Ayrıca, diğer tokenlerin BTC’den daha fazla değer kazandığını da gösterebilir.

Bitcoin Dominansı Yüzde 42’ye Düştü, Kurumlar ETH’ye Mi Geçiyor?

Bitcoin fiyatı, geçen ay tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.863 dolardan bu yana bir aylık konsolidasyona yaklaşırken, bu boğa sezonunda 3-4 haftalık konsolidasyondan sonra tarihsel olarak bir yükseliş eğilimi görürken, borsa girişlerindeki ani artış bunun aksini gösteriyor. Bugün Bitfinex'e aktarılan toplam 21.250 Bitcoin, geçen hafta boyunca net giriş göz önüne alındığında önemli ölçüde daha yüksek. Bir haftada toplam 28.379 Bitcoin, cüzdanlardan borsaya transfer edilmişken, sadece

İlgili İçerik

2018’de Bitcoin hakimiyeti, kripto boğa piyasası bitmeden önce %35’e kadar düşmüştü. Mevcut boğa piyasasında Credible Crypto, yatırımcıların altcoinlere daha fazla yatırım yapmasını beklediği için endeksin düşeceğine inanıyor.

Bu sefer, o zamandan (2018) daha aşağıya inmemizi bekliyorum. Fon açısından bakıldığında, başlangıcından bu yana piyasaya giren altcoin miktarı giderek artıyor. O halde, alan büyüdükçe BTC hakimiyetinin zamanla azalmaya devam edeceği mantıklıdır. BTC hakimiyeti, daha önce gördüğümüzden daha düşük seviyelere kanamaya devam edecek. “

XRP hakkında da paylaşımlarda bulunan fenomen, Ripple’ın 1,45 dolarlık önemli bir destekte tutunamaması durumunda 1,14 dolara kadar düşebileceğini belirtiyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Dünyanın en büyük ve en güvenilir borsası Binance'ye üye olmak için tıklayın.