• BITCOIN/TL
  2180078,629
  % 0,74
 • ETHEREUM/TL
  117649
  % 0,97
 • RIPPLE/TL
  16
  % 0,37
 • BITCOIN CASH/TL
  13990.66,314
  % -0,81
 • LITECOIN/TL
  2584.91
  % 0,09
 • BNB/TL
  19946.91
  % 0,47
 • EOS/TL
  21.38
  % -0,96
 • TETHER/TL
  32.71
  % -0,02

BTC ve ETH İşlem Ücreti Altı Ayın En Düşük Seviyesine Geriledi

BTC ve ETH İşlem Ücreti Altı Ayın En Düşük Seviyesine Geriledi

Hem Bitcoin hem de Ethereum için işlem ücreti altı ayın en düşük seviyesine geriledi. Kripto analiz sitesi BitInfoCharts’tan alınan verilere göre bu düşüş kripto para birimlerinin fiyatlarındaki düşüşün bir sonucu.

İkinci en büyük kripto para birimi Ethereum (ETH) işlem ücreti 6,89 dolar olduğu Ocak ayından bu yana en düşük fiyatı olan 7,31 dolara düştü. Bitcoin işlem ücreti de en son Ocak ayında gördüğü seviye olan 7 doların altına düştü.

Bu işlem ücretleri, blok zincirinde işlem yapan madencilere ödeniyor. Ücretler, kripto fiyatları yükseldiğinde yükselir ve düştüğünde de düşer. Ücretler yoğun kripto para transferi yapıldığı dönemlerinde de yükseliyor ve ağ sessiz olduğunda düşüş gösteriyor.

Ayrıca, madenciler genellikle fiyatlar düştüğünde işlem yapmakla ilgilenmezler.

Diğer altcoin’lerde işlem ücretinde düşüş yaşıyor

Altı ayın en düşük seviyesinde olmalarına rağmen, ETH ve BTC için mevcut işlem ücreti hala diğer kripto para madencilerinin ücretlerinden daha yüksek. LTC dün ortalama 0,02 dolar ücret aldı. Bu yıl değeri yükselen bir meme parası olan Dogecoin, işlem başına ortalama sadece 0,8 dolar ücret aldı.

İşlem ücretleri, Ethereum’daki en büyük acı noktalarından biridir. Bazı hizmetleri, en zengin tüccarlar dışında herkes için aşırı derecede pahalı hale getiriyorlar. Ancak Ethereum, bir ağ yükseltmesi ile bu ücretleri düşürmeyi hedefliyor.

USD Stabil Coin’lerin Piyasa Değeri 100 Milyar Dolara Ulaştı

ABD dolarına eşitlenmiş olan USD Stabil coinlerin toplam piyasa değeri 100 milyar dolara ulaştı. Tek başına Tether (USDT), yukarıdaki tabloda gösterildiği gibi, geçen yıl 10 milyar doların biraz altında bir artışla 62 milyar dolarlık tokenize USDt'ye kadar önemli bir büyüme yaşadı. Coinbase ve Circle tarafından yürütülen tamamen düzenlenmiş USDc ikinci en büyük

İlgili İçerik

Birincisi, madencilere teslim etmek yerine ETH’yi yakan bir teklif olan EIP-1559. 14 Temmuz’da yayınlanacak olan EIP-1559, ücret oynaklığını azaltmayı amaçlıyor ve ikincisi, Ethereum’un Ethereum 2.0’a yükseltilmesi. Bu, ücretleri düşürmesi gereken çeşitli özellikler sunar, ancak uygulanması yıllar alacağı söyleniyor.

Ethereum’un işlem ücretleri en son 19 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 71.21 $’ı bulmuştu.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ