• BITCOIN
  563594,212
  % -4,91
 • ETHEREUM
  38277
  % -4,05
 • RIPPLE
  9.75
  % -7,80
 • BITCOIN CASH
  5329.6,210
  % -9,58
 • LITECOIN
  1765.21
  % -4,45
 • BINANCE COIN
  4358.14
  % -5,69
 • EOS
  40.64
  % -11,59
 • TETHER
  9.53
  % 0,18

Brezilya’da Kripto Para Düzenlemesi Kararı Ortalığı Karıştırdı

Brezilya’da Kripto Para Düzenlemesi Kararı Ortalığı Karıştırdı

31 Mayıs 2019 tarihinde yapılan duyuru doğrultusunda, Brezilya Temsilciler Odası Başkanı Brezilya’da yer alan kripto para birimi düzenlemelerini dikkate alacaklarını belirtti. Bu anlamda bir komisyon kurulması için de talimat verdi.

Brezilya Milletvekilleri Odası, 4 senede bir seçilmekte olan devletlerin temsilcilerinden meydana gelir. Bu temsilcilerin görevi; sağlık, ekonomik, eğitim ve ulaştırma gibi alanlar ile ilgili olarak teklifleri ele alır, tartışır ve onaylamasını yapar. Geçtiğimiz günlerde Milletvekilleri Odası Başkanı ile Milletvekili Rodrigo Maina, Brezilya’da bulunan kripto para birimleri ve Bitcoin’i düzenlemek için tasarı hazırladı ve görüşlerini dile getirebilmek için özel bir komisyon kurulması talebinde bulundular.

Söz konusu bu komisyon, İç Usul Kurallarına uygun bir şekilde olacak ve toplamda 34 üyeye sahip olacak. Yapılan açıklamada Federal Milletvekili Aureo Ribeiro’nun kripto para düzenlemesiyle alakalı proje ortaya çıkardığını da vurgulamaktadır.

Brezilya’da Bu Hafta İçi Temsilciler Bir Araya Geldi

Bu hafta, Brezilya ABCB Başkanı Fernando Furlan, piyasanın temsilcileri ile Başsavcısı, İç Gelir Servisi ve Finansal Faaliyetler Kontrol Konseyi, Brezilya Merkez Bankası’nın da aralarında yer aldığı bir toplantı gerçekleştirdi. Brezilya’da kripto, Blockchain sektörünün incelenmesi, kripto para birimleriyle ilgili ”Finansal İşlem Görev Gücü” uygulanması için harcadı.

Adı geçen bu kurallar resmi olarak haziran ayında Japonya’da yapılacak olan G20 Maliye Bakanları toplantısında takdim edilecek.

Bu ay içerisinde, Brezilya İç Gelir Servisi tarafından rapor düzenlendi. Buna göre tüm kripto para birimleri hakkında yeni vergi kuralları paylaştı. Bu anlamda Brezilya’da aylık olarak 30.000 Brezilya Reali miktarındaki kripto para işlemleri rapor altına alınacak.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Dünyanın en büyük ve en güvenilir borsası Binance'ye üye olmak için tıklayın.