• BITCOIN/TL
  2069365,612
  % -4,39
 • ETHEREUM/TL
  99010
  % -5,22
 • RIPPLE/TL
  15.74
  % -7,49
 • BITCOIN CASH/TL
  15720.9,273
  % -3,41
 • LITECOIN/TL
  2522.46
  % -5,22
 • BNB/TL
  17818
  % -5,04
 • /TL
  %
 • TETHER/TL
  32.36
  % -0,03

Brave Tarayıcısından BAT Kampanyası

Brave Tarayıcısından BAT Kampanyası

Kripto para piyasalarının oldukça popüler olmaya başlaması ile birlikte son dönemde kripto para kazanılmasına yönelik çalışmalar popüler oldu.

Merkezi olmayan internet tarayıcısı Brave,  son dönemde merakla beklenen Brave Ads programını başlattığını açıkladı. Bu anlamda kullanıcıların reklam izleyerek Basic Attention Token (BAT) kazanabilmesi olası olarak görülüyor. Söz konusu duyuru 24 Nisan tarihinde Brave’nin internet sitesinden tüm kamuoyuna ilan edildi.

Yapılan duyunun ayrıntılarında ise, temelde açık kaynaklı blockchain yazılımı tabanlı bir tarayıcı olan Brave’nin, reklamları ve internet sitesi izleyicilerini engellemenin yanı sıra, kendi isteğiyle reklam izlemek isteyen kullanıcılara da bunun için ödeme yapma hizmetini temel aldığı ifade edildi. Kullanıcılar bu aşamanda sonra kendi istekleri ile reklam izleyerek, reklam gelirinin yüzde 70’ini BAT token’i olarak alabilecekleri ifade ediliyor.

Hayır işi odaklı bir yapısı olan The Giving Block şuan için test amaçlı reklamlar yayınlamaya başlayacak ve kullanıcılar bu reklamları izleyerek BAT kazanabileceklerdir. Brave bunun yanı sıra kendi kullanıcılarına reklam izletecek olan kurumların veya platformların güvenli olduğundan ve herhangi bir gizlilik, güvenlik veya dolandırıcılık riski içermediğinden emin olup bundan sonra platforma reklamları kullanıcılarının izlemesine onay vereceği ifade ediliyor.

BAT Gelişmeye Tepki Göstermedi

Brave Software kurucu ortağı ve CEO’su Brendan Eich, konu ile ilgili yaptığı açıklamada  bu uygulamanın kullanıcıların veri hakkını koruyan ilk dijital reklam platformu olduğunu ve kullanıcılara dikkatleri karşılığında ödül verileceğini ifade etti. Basic Attentin Token ise bu haberden çok fazla bir etki sağlamış gibi görünmüyor. Bu haber duyulduktan sonra şu an itibari ile yüzde 6.54’lük bir düşüşün devam ettiği görülüyor. BAT’ın geçtiğimiz 21 Nisan tarihinde çok büyük yükseliş trendi sergilemişti.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ