• BITCOIN/TL
  1144525,102
  % 2,08
 • ETHEREUM/TL
  62713
  % 3,80
 • RIPPLE/TL
  18
  % 1,77
 • BITCOIN CASH/TL
  6594.85,549
  % 1,23
 • LITECOIN/TL
  2096.23
  % 1,41
 • BNB/TL
  6648.7
  % 0,65
 • EOS/TL
  20.29
  % 1,78
 • TETHER/TL
  28.89
  % -0,04

Boğalar Piyasaya Geri Mi Dönüyor?

Boğalar Piyasaya Geri Mi Dönüyor?

Kripto para piyasasındaki hızlı yükseliş ve dalgalı seyirden sonra birçok yatırımcının aklına Boğa piyasası geri mi dönüyor konusu geliyor.

2018 yılı kripto para piyasası için son derece olumsuz geçmiştir. Ayı piyasasının hakimiyetine giren kripto paralar yoğun satış ile büyük oranda düşüşler yaşamıştı. Daha sonra piyasa yatay bir seyre girmiştir. Bu yatay seyir 1 Nisan’a kadar devam etse de Bitcoin’de görülen hızlı yükseliş ile kripto para piyasasında direnç noktaları bir bir kırıldığı görülüyor.

Şuan itibari ile birkaç gündür yatay seyreden Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto para piyasası için bunun yükseliş öncesinde bir sessizlik olduğu ve Boğa piyasası etkisinin kısa sürede görülmeye başlayacağı iddia ediliyor.

Tom Lee’ye Göre Boğalar Piyasaya Geri Döndü

Geçtiğimiz Şubat ayında İstanbul’da ki bir etkinliğe katılan Fundstrat Global Advisors’ın kurucusu Thomas Lee, 200 günlük hareketli ortalamanın yukarı yönde kırıldığını ifade ederek kripto para piyasasında yükselişin yeniden başlayacağı ve bunun uzun süreli olacağı yönünde yorum ve değerlendirmelerde bulunmuştu. Tom Lee, boğaların tahmin edilenden daha önce Bitcoin’e geldiğini düşünüyor. Bu düşüncesi doğrultusunda 2018 yılında Lee tarafından yapılan yorumlarda balinaların tekrar alım yapmaya başladığını ifade etmişti. Yatırımcılar, bu tür söylemlere alışkın olsa da Tom Lee son yaşanan gelişmeler ile birlikte iddiasında haklı olduğu izlenimi kuvvetli bir şekilde ortaya çıkıyor.

Birçok kripto para uzmanı çok uzun süredir piyasayı esir alan ayı sezonun artık kripto para piyasasını terk ettiğinin düşünüyorlar. Bu düşüncelerini desteklemek amacıyla ise Nisan ayının ilk günlerinde yaşanan keskin fiyat artışını gösteriyorlar. Bazı uzmanlar ise yükselişin sadece boğa sezonu tuzağı olarak ifade ederken her an yeni bir düşüş dalgasının yaşanabileceğini ön görüyorlar.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ