• BITCOIN/TL
  2152878,711
  % -5,06
 • ETHEREUM/TL
  103769
  % -8,51
 • RIPPLE/TL
  17.55
  % -10,53
 • BITCOIN CASH/TL
  17258.76,233
  % -12,78
 • LITECOIN/TL
  2745.64
  % -13,82
 • BNB/TL
  18964.48
  % -3,52
 • EOS/TL
  29.54
  % -17,85
 • TETHER/TL
  32.35
  % 0,18

Boğa ve Ayı Piyasası Nedir?

Boğa ve Ayı Piyasası Nedir?

Kripto para piyasası için son bir buçuk yıldır yatırımcılarını pek fazla sevindirmediği görülüyor. 2 yıl öncesinde başını Bitcoin’in çektiği kripto para piyasası ardı ardına rekorlar kırmış ve dünyanın yeni nesil yatırım aracı olarak görülmüştü. Fakat o tarihten sonra kripto para piyasası Ayı piyasası olarak görülen bir dönemin etkisine girdiği görülüyor.

Ayı piyasası genel itibari ile sanal paraların gerilediği ve olası risklere olumsuz anlamda çok fazla ve hızlı tepki verdiği döneme verilen isimdir. Bu oldukça uzun bir süredir kripto para piyasasını etkisi altına alan bu dönem birçok yatırımcının çok yüksek miktarlarda kayıp yaşamasına sebep olduğu görülüyor. Son dönemde ise kripto para piyasasında görülen eğilimler ve psikolojik sınır 4100 dolar bandının aşılması ile uzmanların çok büyük bir bölümü Ayı piyasasının son erdiği ve yeni dönemde Boğa piyasasının etkisinin görülmeye başlanacağını iade ediliyor.

Boğa Piyasası Nedir?

Kripto para piyasasının uzun bir dönem ayı piyasasının etkisinde kaldığından dolayı unutulmaya başlayan bir kavram olan fakat son dönemde yaşanan gelişmeler ile kripto para piyasasında tekrar başlayacağı ifade edilen Boğa piyasası ise son derece olumlu bir havanın hakim olduğu ve kripto para piyasasının yükseliş dönemine girdiği bir dönem olarak kabul görüyor. Bu dönemde kripto paralar kendilerine ait rekorları kırarken yatırımcılarına ciddi anlamda kazanç sağlayabiliyor. Son dönemde uzmanların yorumları doğrultusunda önümüzdeki dönemin kripto para piyasası bakımında son derece kazançlı olabileceği ön görülüyor.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ