• BITCOIN/TL
  1117693,686
  % 2,70
 • ETHEREUM/TL
  60386
  % 2,74
 • RIPPLE/TL
  17.64
  % 1,27
 • BITCOIN CASH/TL
  6488.9,447
  % 1,26
 • LITECOIN/TL
  2070.72
  % 3,44
 • BNB/TL
  6591.83
  % 0,52
 • EOS/TL
  19.92
  % 1,83
 • TETHER/TL
  28.9
  % 0,12

BMW, Neilson, İntel Arasında Blockchain Ortaklığı

BMW, Neilson, İntel Arasında Blockchain Ortaklığı

Blok zincir endüstrisi her geçen gün büyümeye devam ediyor ve teknolojiye yeni oyuncular, dev şirketler katılıyor

Her önde gelen sektör, daha iyi ve kârlı çözümler üretmek için sektör oyuncuları arasında çeşitli birleşmelere, satın almalara, ortaklıklara ve işbirliğine tanık oluyor. Bu, pazar gelişiminin en önemli yönlerinden biri oluyor. Aynı şey blockchain alanı için de geçerli. Pazarda son bir kaç yılda çeşitli büyük işbirlikleri yapıldı.

Bu tür bir işbirliği şimdilerde; BMW (Asya), Intel, Neilson ve Singapur Hükümeti destekli bir hızlandırıcı olan Tribe arasında gerçekleşmek üzere. Cuma günü yapılan duyuruda, başlangıçta bu kurulan şirketlerin kendi alanlarındaki engin deneyim ve uzmanlıklarını paylaşacakları bildirildi. Bu, işbirliğinin kapsayıcı bir ekosistem inşa etmesine yardımcı olacağı açıklandı.

Alman Devi’nin Asya kanadı, kitlesel pazarlarda blockchain bazlı çözümlerin hayata geçirilmesinde başlangıç ​​konusunda danışmanlık yapacak. BT Asya BT Başkan Yardımcısı Carsten Sapia, şirketin konsept kanıtlarını geliştirmede çeşitli başlangıçlara yardımcı olmayı ve gelişimlerinin bir sonraki aşamasına adım atmayı umduğunu belirtti.

Amerikan teknoloji devi Intel, iş ve teknik alanlarda start-up danışmanlık yapacak. Intel’in Blockchain bölümünün direktörü Michael Reed, Xeon Ölçeklenebilir işlemciler ve Intel SGX gibi Intel ürünlerinin, start-up’ların blockchain çözümleri geliştirirken gizlilik, güvenlik ve ölçeklenebilirlik geliştirmelerine yardımcı olacağını söyledi. Öte yandan, New York merkezli Neilson, yeni teknolojileri test etmek, yeni başlayanlar tarafından geliştirilen çözümlerin benimsenmesini hızlandırmak için bir sandbox sağlayarak güvenli ve kontrollü bir ortam sağlayacak.

Bu, büyük bir şirketin devlet destekli varlıklarla işbirliği kurduğu ilk örnek değil. Bu yılın başlarında, başka bir Amerikan teknolojisi olan IBM; Kanada, Arjantin ve birkaç Afrika ülkesi gibi ülkelerin hükümetleriyle çeşitli hükümet departmanları için blok zinciri çözümleri geliştirdiğini açıkladı. IBM, geçen günlerde duyurduğumuz haberde; Afrika ülkelerinde sahte ilaç satışı ile mücadele için blok zincir tabanlı bir platform geliştireceğini yazmıştık.

Blockchain her geçen zaman katlanarak büyüyor. Facebook, Microsoft, JPMorgan, vb. dahil olmak üzere büyük ticari şirketlerin tümü, beraberinde büyük yatırımlar ile bu alana girdi. Bu, son derece güçlü dağıtılmış muhasebe teknolojisinin daha yeni potansiyellerini keşfetmek için platformda araştırma ve geliştirmeye çok ihtiyaç duyulan bir artışı sağlamıştır. Yenilikçi teknoloji, kripto para birimleri için temel teşkil eden bir platform olmaktan, 21. Yüzyılın en çok aranan teknolojisi haline gelmek için uzun bir yol kat etti.

Özellikle Singapur ve Hindistan gibi gelişmekte olan pazarlarda, blockchain,her alanda blockchain’i uygulamak için çok mükemmel göründüğü gelişmiş ülkelerin aksine, gelişmekte olan ülkeler gibi büyük bir rol oynayacak. Bu, kapsamlı pazar araştırması ve ilgili altyapıya sahip şirketlere, pazar büyümesini yeniden tanımlama ve son olarak platformu kitlelere daha erişilebilir hale getirme şansı veriyor.

Kaynak; cryptonewsz

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ