• BITCOIN/TL
  2222273,726
  % -1,88
 • ETHEREUM/TL
  113337
  % -2,82
 • RIPPLE/TL
  19.68
  % 0,42
 • BITCOIN CASH/TL
  20169,244
  % -6,10
 • LITECOIN/TL
  3123.57
  % -2,61
 • BNB/TL
  18907.65
  % 1,14
 • EOS/TL
  34.02
  % -5,58
 • TETHER/TL
  32.27
  % 0,22

Blok Zincir Hem Yavaş Hem de Maliyetli

Blok Zincir Hem Yavaş Hem de Maliyetli

Başkan Weidmann, Deutscheh Boerse’yle beraber yapacak oldukları projeyle alakalı olarak Blockchain teknolojisiyle gerçekleştirilen takas yönteminin oldukça maliyetli ve daha yavaş şekilde olmasının altını çizdi.

Almanya Merkez Bankası Başkanı, menkul kıymet ile nakit takaslarında Blockchain kullanımı ile alakalı projenin normal yöntemler doğrultusunda yapıldığında çok fazla maliyet istediğini ve ayrıca hızının da çok yavaş olduğunu açıkladı. 2016 yılında Bundesbank’ın, Deutsche Boerse ile başlatmış olduğu deneyin sonuçlarına göre finansal transfer için bütün ana gereklilikleri yeterli oranda karşılandığı saptandı. Fakat, Dağıtık Kayıt Teknolojisinin var olan takas sisteminde daha uygun ve hızlı olma özelliğini barındırmasıyla ilgili tez, Jens Weidmann’a göre proje tarafından doğrulanması yapılmadı.

Jens Weidmann’ın Konuyla Alakalı Yaptığı Önemli Açıklamalar

Almanya Merkez Bankası Başkanı, ‘’Blockchain yöntemleri her bakımdan çok da iyi durumda bulunmuyor. Belirtilen süreç oldukça uzun bir zaman aldı ve görece yüksek işlem maliyeti ile sonuca vardı. Buna benzer deneyler, finans piyasasında farklı alanlarda da gerçekleştirildi. Ayrıca Blockchain tabanı bulunan bazı modeller ile yapılan sayısal testlerin sonucunda, uygulama üzerinde yenilik yaşanmadı’’ diye vurguladı.

Hızla artış gösteren merkez bankası finansal sistemleri, DLT hakkında araştırmalarına hız verdi. Avrupa Merkez Bankası’ndan Yves, Mersch, Bitcoin gibi varlıklar ve arkalarında yer alan teknolojinin birbirinden iyi ayrılması gerektiğini ifade etti.

Birtakım teknolojinin bölümleri keşfedilmesi gerekli ve merkez bankaları için çıkar sağlayabilir.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ