• BITCOIN
  471508,647
  % -2,18
 • ETHEREUM
  31674
  % -3,37
 • RIPPLE
  6.5
  % -3,71
 • BITCOIN CASH
  3080.94,220
  % -4,47
 • LITECOIN
  1120.91
  % -3,66
 • BNB
  5197.21
  % -1,18
 • EOS
  21.33
  % -4,35
 • TETHER
  16.11
  % 1,66

Blockchain Yatırımları 2019 Yılında 2,9 Milyar Dolara Ulaşacağı Bekleniyor

Blockchain Yatırımları 2019 Yılında 2,9 Milyar Dolara Ulaşacağı Bekleniyor

Blockchain teknolojisine olan ilginin ve talebin artması, gittikçe daha fazla işletme günlük faaliyetlerine blockchain tabanlı araçları ve hizmetleri kullanmaya başlaması endüstrinin büyümekte olduğunu açıkça göstermektedir.

Aslında, Uluslararası Veri Şirketi tarafından Dünya Çapında Yarı Yıllık Blok Zinciri Harcama Kılavuzunda yayınlanan son raporda, işletmelerin blok zinciri harcamalarının yıl sonuna kadar 2,9 milyar ABD dolarına kadar çıkabileceğini göstermektedir. İşleri daha iyi duruma getirmek için, 2018’de blockchain teknolojisini geliştirmek için sadece 1,5 milyar dolar harcandı, ve bu yıl % 88.7 ‘lik bir büyüme bekleniyor.

Bu büyümenin arkasındaki asıl sebep, 2018 ve 2019 yılları arasında blockchain teknolojisinin popülaritesinde büyük bir artış değil. Aksine, sayısız proje tasarım aşamasından çıkıyor, bu yüzden teknoloji yakında bireyler ve işletmeler tarafından aktif olarak kullanılacak. Bu, blok zinciri harcamalarındaki büyümeyi körükleyen ana nedeni temsil ediyor.

Blockchain’in birçok sektörde büyük potansiyele sahip olmasına rağmen, finansal piyasaların uzaydaki yatırımların çoğunu destekleyeceğini belirtmek önemlidir. Rapora göre, finans sektöründe faaliyet gösteren işletmeler tarafından 2,9 milyar dolardan 1,1 milyar dolar harcanacak. Öyle ki, blockchain’in bankacılık, sigorta, yatırım ve menkul kıymetler piyasalarındaki yenilikçi potansiyeli sayesinde.

Blockchain teknolojisini kullanan bir sonraki endüstri, kaynaklar ve üretim teknolojisidir. Stok yönetimi, malzeme sipariş etme ve kaynak harcamalarını denetleme gibi iç süreçleri iyileştirmek isteyen işletmeler tarafından yaklaşık 653 milyon dolar harcanacak. Beş yıllık bir zaman diliminde, bu endüstriler, kabaca %77,6 olan büyük bir büyüme görmeye mecburdur.

Önümüzdeki birkaç yıl içinde, birçok zincirleme işletmeyi blockchain teknolojisinden yararlanmaya teşvik etmesi bekleniyor. Uzun vadede, blockchain teknolojisi kullanan işletmeler için büyük maliyet avantajları sağlayacakları bir gerçek. Bu teknoloji hala gelişme aşamasında olduğundan, blockchain teknolojisini uygulamak biraz zor ve güvensiz geliyor olabilir. Bunu akılda tutarak, işletmelerin yeni çözümler bulabilecekleri blok zincir geliştiricileri bulmaları gerekiyor. Bu nedenle, çoğu blok zinciri aracı bir şekilde veya başka bir şekilde yenilikçidir. Zamanla, inovasyon faktörü azalacak, böylece şirketler için blockchain teknolojisini kullanmaları kolaylaşacak ve daha ucuz hale getirilecektir.

International Data Corporation’ın bir temsilcisi olan Jessica Goepfert tarafından verilen bir basın açıklamasına göre,

“Blockchain fırsatını içeren kullanım durumları, teknolojiyi sağlayan teknolojiler kadar hızlı gelişiyor. Ticaret finansmanı ve sınır ötesi ödemeler gibi finans sektöründeki daha gelişmiş kullanım durumları için harcamalar hala sağlıklı ve güçlüyken, altı ay öncesine göre, enerji tasfiyesi ve garanti talepleri. ”

Şimdiye kadar ana hatlarıyla belirtilen her şeye dayanarak, blockchain finansal piyasada şeffaflık ve güven için bir araçtan çok daha fazlası haline geldi. Eğer eğilim devam ederse, önümüzdeki birkaç yıl blockchain teknolojisi ile etkileşimi çok yaygın kılmakla yükümlüdür.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ