• BITCOIN
  443807,709
  % 1,81
 • ETHEREUM
  30526
  % 2,03
 • RIPPLE
  7.73
  % -0,26
 • BITCOIN CASH
  2532.68,336
  % -0,75
 • LITECOIN
  1750.8
  % -1,81
 • BNB
  5853.9
  % 0,44
 • EOS
  20.58
  % -0,84
 • TETHER
  18.81
  % -0,06

Blockchain Topluluğuna Algorand İle İlgili Güncellemeleri Paylaşmaktan Mutluluk Duyuyoruz

Blockchain Topluluğuna Algorand İle İlgili Güncellemeleri Paylaşmaktan Mutluluk Duyuyoruz

Algorand, doğrudan blok zincirinin kendisinde birçok yaygın, basit işlemi gerçekleştiren Katman-1 akıllı sözleşmeleri sağlar. Katman-1 akıllı sözleşmeleri TEAL’de yazılmıştır. Programcılara işlemleri gerçekleştirecek etkileyici güç sağlar. TEAL’in yakında çıkacak uzantıları, programların durumları Katman-1’de depolamasına ve hesap bakiyelerini ve diğer blok zinciri durumlarını daha da etkileyici bir güç açısından denetlemesine izin verecektir. Dahası, Algorand daha fazla özelleştirme ve daha özel araçlar gerektiren akıllı sözleşmelerin “uzun kuyruğu” için zincir dışı sözleşmeler sağlar (Katman-2).

Ayrıca Algorand Standart Varlıkları (ASA) ALGO ile aynı güvenlik, hız ve kullanım kolaylığından yararlanır. Algorand için ASA’lara bir örnek vermek gerekirse; stabil coinleri, sadakat puanlarını, sistem kredilerini ve oyun içi puanları temsil etmesini kolaylaştırdı.

Agorand Cüzdana yeni özellikler geldi. Algorand Wallet v4.0.0 Algorand’da işlem yapmayı daha kolaylaştırmayı ve basitleştirmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca bir işlem oluştururken notlar girebilir ayrıca gönderilen ve alınan işlemlerde eklenen notları görebilirsiniz.

 

Github Metrikleri     

Geliştirici Etkinliği

  

En son geliştirici kaynaklarını incelemek için : developer.algorand.org

Yeni Algorand Geliştirici Portalı

Yeni gelişmiş bir arayüze sahiptir ve geliştiriciler için 3 bölüm vardır ; Öğretciler, Çözümler ve makaleler. Bu içerik dökümanları Algorand Geliştirici Portalının tamamıdır.

Hızlı Bağlantılar:

 

Geliştirici Ödül Programı

Algorand geliştirici portalındaki dökümankara katkıda bulunun.

Resmi Algorand Geliştirici Belgeleri deposu artık halka açık ve topluluğun katkılarına açık.

Algorand Geliştirici Belgeleri’nin resmi deposu https://github.com/algorand/docs adresinde bulunmaktadır ve bir MIT lisansı ile lisanslanmıştır.

 

Algorand Vakfı Geliştirici Ödül Programı

Geliştiricilerin çoğu Algorand Forumları aracılığıyla Algorand belgeleri hakkında değerli geri bildirimler sağlamıştır.

 

Algorand Kendi Varlığını Oluşturma

Algorand Standart Varlıkları (ASA)  ALGO ile aynı güvenlik, hız ve kullanım kolaylığından yararlanır. Daha fazla bilgi için göz atın; https://developer.algorand.org

 

Algorand Akıllı Sözleşme Mimarisi

Algorand sıradan ve günlük işlemler için hızlı bir yol olan Katman-1 akıllı sözleşmelerini sağlar.İkincisi, Algorand daha fazla özelleştirme gerektiren akıllı sözleşmelerin “uzun kuyruğu” için zincir dışı sözleşmeler sağlar (Katman-2).

 

Algorand’ın Katman-1 (Zincir Halindeki) Akıllı Sözleşmeler

Algorand Layer-1 akıllı sözleşmeleri , doğrudan blok zincirinin kendisinde birçok yaygın, basit işlemi gerçekleştirir. Örneğin, Algorand Katman-1 akıllı sözleşmeleri, daha önce bahsedilen atomik transfer işlemini neredeyse önemsiz hale getirir. Katman-1 sözleşmeleri , karşılıklı şüpheli taraflar tarafından yetkilendirilmiş birden çok işlemin tek bir atom birimi olarak yürütülmesini sağlayan yerleşik bir mekanizma olan atomik transferler sağlar: ya hepsi başarılı olur ya da hiç olmaz. Ali ve Ali’nin ödemesi. Ödemesini imzaladı, Bob ödemeyi imzaladı ve her iki ödemeyi içeren iki kat imzalı atomik transfer daha sonra blok zincirine gönderildi.

Buna karşılık olarak Algorand akıllı sözleşme mimarisi kullanıcı tanımlı Algorand Standart Varlıkları (ASA) için Algorand’ın yerel Algo para birimiyle aynı düzeyde yerleşik destek sağlar.Algorand blok zinciri, isteğe bağlı olarak donma, geri sarma, basma ve yakma belirteçleri için doğrudan destek ile birlikte, belirteç oluşturma veya atmaya karşı yerleşik koruma sağlar.

Algorand Layer-1 sözleşmeleri aynı zamanda yaygın “satış sonrası” işlemler, menkul kıymetleştirilmiş krediler, kitle fonlaması, yalnızca akredite işlemler, çoklu imza cüzdanları ve diğer basit, yinelenen işlem türleri için doğrudan destek sağlar.

Katman-1 akıllı sözleşmeleri, montaj benzeri yığın makinesi dili TEAL’de yazılmıştır . TEAL, programcılara daha önce bahsedilen yaygın işlem türlerini uygulama gücü ifade eder. 2020 yazına hazır TEAL için yakında çıkacak olan “durumlu” uzantılar, programların durumları Katman-1’de depolamasına ve hesap bakiyelerini ve diğer blockchain durumlarını daha da etkileyici bir güç açısından denetlemesine izin verecek. TEAL ayrıca zincir dışı sözleşmeler için gelişmiş güvenlik garantileri de sağlayacaktır.

 

Algorand’ın Katman-2 Zincir Dışı Sözleşmeleri

Birçok basit blockchain işlemi Katman-1 hızlı yolu için uygun olsa da, daha özel araçlar gerektiren uygulamaların “uzun kuyruğu” da vardır. Örneğin:

 • Bir sözleşme çok büyük olabilir . Örneğin, özel bir hisse yerleşimini yöneten bir sözleşmenin, katılmasına izin verilen sertifikalı yatırımcıların bir veritabanına ve belki de kara listeye alınmamış yatırımcıların bir veritabanına danışması gerekebilir. Bu veritabanları zincir üzerinde tutamayacak kadar büyük veya halka açık hale getirilemeyecek kadar hassas olabilir.
 • Bir sözleşme çok fazla hesaplama gerektiriyor olabilir . Örneğin, yüksek düzeyde gizlilik sağlayan bir token yöneten bir sözleşme, ZK-STARK, ZK-SNARK ve benzeri gibi hesaplama açısından yoğun kütüphaneler gerektirebilir. Benzer şekilde, değerli varlıkları işleyen karmaşık bir sözleşme , veri yapılarının bütünlüğünü kontrol eden iddiaları serbestçe kullanabilir . Bu uzun hesaplamalar, diğer müşteriler tarafından kaydedilen ilerlemeyi engelleyerek herkesin engelleme oranını yavaşlatabilir.
 • Bir sözleşme çok karmaşık olabilir . TEAL, basit Katman-1 işlemlerini programlamak için güçlü ve güvenli bir araçtır, ancak daha karmaşık uygulamalar daha üst düzey bir dil gerektirir. İyi yazılım mühendisliği uygulamaları genellikle bir uygulamanın bazen farklı taraflarca sağlanan birden fazla sözleşmeye bölünmesini gerektirir. Modüler bir yapı gerektirecek herhangi bir uygulama kompleksi en iyi şekilde üst düzey bir dil tarafından yönetilir.

 

Zincir İçi ve Zincir Dışı Sözleşmeler

Algorand blok zinciri, yeni bloklar, Algorand’ın kriptografik kendi kendine seçim algoritması ile güvenli ve rastgele seçilen bir konsensüs komitesi tarafından seçilir . Bir kullanıcı zincir dışı bir sözleşme aradığında, görüşme doğrudan uzlaşma komitesi tarafından yürütülmez. Bunun yerine, çağrı, sözleşme yürütme komitesi adı verilen paralel bir komite tarafından yürütülür ve onaylanır . Bu komitedeki her doğrulayıcı sözleşme çağrısını yürütür ve bir dizi etki yaratır : sözleşme çağrısı tarafından üretilen blockchain işlemlerinin sırası. Sözleşme yürütme komitesi daha sonra imzalı bir sertifika üreticisinin etkilerini onaylamak. İmzalı sertifika ve diğer geçerlilik koşulları ile birlikte basit efekt listesi uzlaşma komitesine sunulur. Verimlilik için, bir toplu işte birden fazla sözleşme çağrısı yürütülebilir, böylece hepsi tek bir sertifika ile onaylanabilir. Konsensüs komitesi doğrulayıcıları, zincir halinde bir sözleşme mimarisinde olduğu gibi asla kullanıcı tanımlı sözleşme kodunu çalıştırmaz. Bunun yerine, konsensüs komitesi doğrulayıcılarının, işlemin etkilerini uygulamadan önce yalnızca sertifikayı ve doğrulama koşullarını kontrol etmesi gerekir.

 

Zincirleme sözleşmeler gerektiren bir blok zinciri, tüm finansal işlemlerin kasiyerin kontrolü ile yapılmasını gerektiren bir banka gibidir. Para harcamadan önce, bir müşterinin çekle birlikte emanet alabilmesi için diğer tüm müşterileriyle birlikte tek bir veznedarlı bir banka ofisinde sırada beklemesi gerekir. Buna karşılık, zincir dışı sözleşmeler kullanan bir blok zincir, düzenli bir çek hesabı kullanmak gibidir: müşteriler bankada kuyruğa girmeden kendi çeklerini yazarlar ve çek temizlendikten sonra fonlar daha sonra aktarılır.

 

Şekil 1 : Katman-1 ile akıllı sözleşmeleri ile normal Algorand uygulaması

 

Şekil 2: Ethereum tarzı zincirleme sözleşmelerle uygulama

 

Şekil 3: Algorand zincir dışı sözleşmeler ile

 

Makalenin diğer önemli noktaları:

 • Ethereum Smart Sözleşmeleri ile Karşılaştırma
 • Zincir Dışı Sözleşmeler Yapma

Daha ayrıntılı bir açıklama için makalenin tamamını okuyun

Algorand’daki Hesaplara Genel Bakış

Temel terminolojiyi gözden geçirir ve geliştiricilere bu terimlerin farklı bağlamlarda nasıl yorumlanacağı konusunda rehberlik eder.

 

Referans Dokümanlar

Belirli geliştirici araçları için komutları ve sözdizimini öğrenin.

Düğüm nasıl çalıştırılır

Fikir birliğine katılın

Algorand fikir birliğine katılmak için hesapları kaydedin.

Topluluk Projeleri

Algorand üzerine kurulu mevcut projelere göz atın.

Algorand Uzlaşı

Algorand konsensüsünün nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinin.

Algorand blok zinciri, saf bahis (Pure Proof of Stake) kullanan merkezi olmayan bir Bizans Anlaşması protokolü kullanıyor. Bu, bahsin üstünlüğü kötü niyetli olmayan ellerde olduğu sürece, merkezi bir otorite olmadan fikir birliği elde ederek kötü niyetli kullanıcıları tolere edebileceği anlamına gelir. Bu protokol çok hızlıdır ve düğüm başına minimum hesaplama gücü gerektirir, bu da işlemlere verimli bir şekilde sonlandırma yeteneği verir.

Protokol hakkında daha fazla ayrıntıyı burada bulabilirsiniz.

 

Algorand Ortak Zincirleri

Algorand ile ilgili en son haberler, çözümler ve öğreticiler için Algorand Geliştirici Haber Bülteni’ne kaydolun.

 

Son Buluşmalar

https://twitter.com/Algorand/status/1267557783383261190

 

Algorand’ın CANLI Soru-Cevapları, dünyanın ilk ulusal dijital para birimi Marshallese egemenliğinin (SOV) arkasındaki ekibi içeriyor.

Bu tartışmalara aşağıdaki konular ele alınmaktadır.

 • Sov dünyanın ilk egemen para birimi oldu.
 • Neden CBDC
 • Neden CBDC için blockchain
 • CBDC’nin hızlandırılması ve gelecek tutumu

Videoya göz atmak için tıklayın

 

Yaklaşan Etkinlikler

04 HAZİRAN 2020 – Panel Tartışması – LİMAN HARCOURT, NG

Pazar Yeri 2020 Zirvesi

Bu zirve, iş adamları, girişimciler için, pazarın anlaşılmasıyla ilgili temel bilgiler olacaktır.

10 HAZİRAN 2020 – TOPLANTI (DIŞ BİLET) – ABUJA, NG

Algorand Kullanmaya Başla

Bayelsa’daki google geliştirici topluluğu üyeleriyle bir web semineri düzenleyecek. Bu, geliştiricilere Algorand’dan nasıl yararlanabileceklerini ve hemen benimsenebilecek ve kullanılabilecek taban çözümünü nasıl geliştireceklerini tanıtmaktır. Çok sayıda geliştiriciye sahip bir topluluktur.

Algorand ekibi, blockchain hakkında daha fazla bilgi edinmek, Algorand teknolojisiyle neyin mümkün olduğunu anlamak veya hatta Algorand üzerinde iş kurmak isteyenlerle düzenli olarak buluşmalar ve etkinlikler düzenlemektedir.

Gelecek etkinlikler hakkında daha fazla bilgi için bu community.algorand.org sayfasına göz atın .

 

MALİYE

Ana ağ istatistikleri ( https://algoexplorer.io adresinden bilgi )

Algorand blok zinciri ağının, sınırsız ekonomilerini ve teşvik sistemini yönetmek için Algo adı verilen kendi resmi yerel kripto para birimi vardır. Algos’un tahsisi ve nasıl dağıtıldığı burada sunulmaktadır. Vakıf, Algo’yu Algorand blok zincirinin istikrarına katkıda bulunmak ve Algorand topluluğunu, ekosistem inşasını ve araştırmasını desteklemek için tutuyor. Algolar ekosisteme kalkınma ve araştırma hibeleri ve satışları da dahil olmak üzere çeşitli kanallar aracılığıyla girecek. Bu tür tüm faaliyetler topluma tam şeffaflıkla açıklanacaktır.

Yeni Tasarlanan Algorand Cüzdan

Algorand’da işlem yapma deneyimini dahada kolaylaştırmayı ve basitleştirmeyi amaçlayan Algorand Wallet v.4.0.0

Yeni Özellikler

İşlem Notları : Artık işlem notu alanlarını Algorand Cüzdan’ın içinden kullanabilirsiniz. Bir işlem oluştururken notlar girebilir, ayrıca gönderilen veya alınan işlemlere iliştirilmiş notları işlem ayrıntısı görünümünden görüntüleyebilirsiniz.

Testnet Uyumluluğu

Geliştiriciler, MainNet ve TestNet arasında geçiş yaparak MainNet’e gitmeden önce gönderen varlıkları veya belirli işlemleri test edebilir.

Geliştirilmiş UX

Hesabınızın adresi (ve QR) için simgeleri ve nerede bulacağınızı gösteren bir uygulama içi eğitici ile güncellendi.

Algorand Cüzdan ve özellikleri burada veya doğrudan indirin:

 

Güncelleme: 2019 ALGO Müzayedesi – 19 Haziran 2020’den itibaren% 90 Geri Ödeme penceresi

Ağustos 2019’da erken itfa penceresinden faydalanmayan 26 Mayıs 2019 ALGO Müzayede katılımcıları, ikinci ve son Müzayede itfa penceresini tercih etmeye hak kazandı. Program ( Singapur geri ödeme yapısı hakkında ayrıntılı bilgi için buraya tıklayın ), 19 Haziran 2020 – 26 Haziran 2020 tarihleri ​​arasında Singapur saatiyle her zaman 12: 00’da açılacaktır. Bu süre zarfında yalnızca geri ödeme isteğinde bulunabilirsiniz . Geri ödemenizi 1 Temmuz 2020 Singapur saat 23: 59’da alacaksınız.

Önümüzdeki birkaç hafta içinde, Algorand’ın açık artırma ortağı CoinList, geri ödeme başvurusu süreci hakkında daha fazla ayrıntı sağlamak için kalan tüm açık artırma katılımcılarına e-posta gönderecek.

Geçen Ağustos ayında isteğe bağlı erken itfa sırasında gerçekleştiği gibi, bu geri ödeme mekanizması aracılığıyla iade edilen tüm ALGO’lar yakılacak (kalıcı olarak tedavülden kaldırılacaktır). Süreç tamamlandığında, Algorand Vakfı belirteç yanığının gerçekleştiğine dair sertifika sağlayacaktır.

Kaynak

 

200M ALGO Bahis Ödül programı dahilinde Anahtar Rotasyon Güncellemesi

Algorand Vakfı’nın 200M Bahis Ödül programı içinde anahtar döndürme penceresi kapanmıştır. Aşağıdaki başarılı işlemler gerçekleşti. Burada belirtilen kriterlerin , 200M Algo Bahis Ödül Programı için hangi hesapların kalifiye olduğuna karar vermek için uygulanacağını lütfen unutmayın .

Kaynak

 

https://twitter.com/PlanetWatchsas/status/1264972235384684557

Algorand Cüzdanınızda Hesap Oluşturun

 

Algorand Cüzdanınızı Ledger Nano X ile Eşleştirme

Nano X’inizi kurma, Nano X’i Algorand Cüzdanınızla eşleştirme ve son olarak da Nano X’in bluetooth yetenekleriyle işlemleri imzalama sürecini baştan sona geçmek için bağlantıyı takip edin .

Nano X cihazı olmayanlar , Algorand Cüzdan öğreticileri serisinde Algorand Cüzdanında nasıl Hesap Oluşturulacağına dair makaleye göz atabilir.

 

Algorand Cüzdana Tether (USDT) Nasıl Eklenir ?

Algorand’da, adresinizi jetonlar ve öğelerle spam göndermekten kaçınmak için, almak istediğiniz varlığı manuel olarak seçmeniz gerekir. Bu Kaydolma işlemi, hesabınıza eklemek istediğiniz 0 varlığın kendinize gönderilmesini içerir.

Tüm süreci kolaylaştırmanıza yardımcı olacak öğreticiyi izlemeyi seçebilirsiniz .

 

YOL HARİTASI

Son teknoloji araştırma ve yeniliği, geliştirme kolaylığı ve hızı sağlayan bir ekosistemle birleştirerek, Algorand Vakfı geleceğin teknoloji ihtiyaçlarını ön görmeye ve yerine getirmeye çalışmaktadır.

Algorand Vakfı, temel Algorand kamu blok zincirine yapılan çeşitli ilerlemeler konusunda gelişmeye başlamak için Algorand, Inc. ile sözleşme yapmıştır.

 

TONOZ ™

Apps Kasası, yeni kullanıcıların külfetli bir indirme yapmadan Algorand ağına hemen katılmasına ve katılmasına izin veren bir blockchain sıkıştırma teknolojisidir.

Teknik İncelemeyi Görüntüle: Apps Kasası: Algorand Kripto Para Birimi için Hızlı Önyükleme

Algorand’ın Gelecek Teknolojisi, Silvio Micali

 

PİXEL

Pixel, Komite üyesi imza toplama yoluyla alan gereksinimlerini azaltırken, anahtar döndürme yoluyla ileri güvenliği korurken, İspat Kanıtı sistemleri için geliştirilmiş yeni bir dijital imza şemasıdır.

Piksel imzaları: Kanıt Kanıtı Blok Zincirleri için Verimli ve Güvenli Dijital İmzalar

Algorand’ın Gelecek Teknolojisi, Silvio Micali

 

Kendi Kendine Geçerli İşlemler

Kendini doğrulayan işlemler, Algorand blok zincirinin verimliliğini ve mantıksal yapısını artırmak için fikir birliği ve depolamanın ayrılmasına izin veren bir ilerlemedir.

Algorand’ın Gelecek Teknolojisi, Silvio Micali

 

ATOMIC² SWAPS

Atomic² swapları, Algorand’ın anlık işlem kesinliğinden yararlanır ve herhangi bir zaman veya karma kilit olmadan, aynı zincir varlıkların takaslarını tek bir işlemde uygular .

Algorand’ın Gelecek Teknolojisi, Silvio Micali

 

Satış Sonrası Ticaret

Varlık alışverişi genellikle etkileşim gerektirir: Varlığı teslim etmeden önce bir satıcı bir alıcı bulmalı ve şartlar üzerinde pazarlık yapmalıdır. Satış sonrası ticaret teknolojisi, herhangi bir satıcının belirli bir fiyata satılık varlıkları kaydetmesine izin verecektir. Herhangi bir alıcı bu tekliflere göz atabilir, fiyatı ödeyebilir ve satıcı veya herhangi bir üçüncü taraf ile etkileşime girmek zorunda kalmadan varlığı hemen alabilir.

Algorand’ın Gelecek Teknolojisi, Silvio Micali

 

SMART² SÖZLEŞMELERİ 

Akıllı sözleşmeler, güvenilir bir üçüncü tarafa ihtiyaç duymadan, dünyanın dört bir yanındaki taraflar arasında güvenilir işlemlerin ve anlaşmaların yapılmasına izin verir, ancak bunlar yavaş ve pahalı olabilir.

Smart² sözleşmeleri ™, daha hızlı ve daha ucuz akıllı sözleşmeler sunmak için Algorand’ın fikir birliği mekanizmasından yararlanır.

Algorand’ın Gelecek Teknolojisi, Silvio Micali

Kaynak

 

Ortaklıklar ve Ekip Üyeleri

https://t.co/iJhA8i9FFQ

 

Blockchain yeni dijital mi oluyor ? The Record Tarafından Yayınlanan

Halka açık izinsiz Algorand blok zinciri platformunun yaratıcıları Algorand Inc.’in işletme sorumlusu Sean Ford, teknolojinin finansal hizmetler endüstrisini tamamen bozma gücüne sahip olduğuna inanıyor.

Dedi ki;

“Geleneksel finans ürünleri, yerel nüfuslarına büyük ölçüde hitap eden coğrafi kısıtlamaları olan merkezi, fiziki kurumlar etrafında yaratıldı. Önemli teknik gelişmelerden önce oluşturuldu. Sonuç olarak, geleneksel finansta, perde arkasında ve müşteriler için çok fazla sürtünme oldu.

“Blockchain yaratıcıları, çözümlerini ölçeklendirilebilir, güvenli ve ademi merkeziyetçi hale getirme trilemmasıyla mücadele etti,” diye açıklıyor Ford. “Algorand’dan önce, üçünden sadece ikisine sahip olabilirsiniz, bu da bir çözümün etkinliğini sağlamayı zorlaştırdı.

“Deneyimlerimizi basit ve kullanıcı dostu olacak şekilde tasarladık. Blockchain’i anlamsızlaştırmak için protokolümüzün tanıdık gelmesini istiyoruz. ”

Ford, “Kurumlar, kullanıcı deneyimini daha geleneksel kuruluşlar ve ürünler tarafından sunulanlardan düşürmek istemiyordu” diyor. “Algorand’a kadar bu aktarım hızlarını sağlayabilecek bir blok zinciri yoktu. Platformumuzla işlemler yaklaşık dört saniye içinde tamamlanıyor ve sonlandırılıyor – bu oldukça devrim niteliğinde. ”

Ford, “Finansal kurumlar gelecekte rekabetçi başarı için iyi bir konumda olmalarını sağlamak istiyorlarsa blockchain’e katılmaları gerekiyor” diyor. “Noughties’te dijitale sıçrayan şirketler eşi görülmemiş kazançlar gördüler; Blockbuster öldüğünde herkes Netflix’in ne olduğunu biliyor.

“Blockchain, insanların anlaması gereken bir şey ve endüstrinin açıklamak için daha iyi olması gerekiyor. Yatırım yapmaya değer çünkü iki ya da üç yıl içinde şirketler geriye dönüp “Ah adamım, yapacak bazı şeylerimiz var” diyecektir. ”

 

Sosyal Medya Metrikleri

 

Twitter

Telgraf

Facebook

Reddit

Ayrıca bakınız:

YouTube’da Algorand

Meidum

wechat

LinkedIn

algorand.com

algorand.foundation

community.algorand.org

developer.algorand.org

forums.algorand.org

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Coinhaberlerim, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Coinhaberlerim, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ