• BITCOIN/TL
  1101767,232
  % 2,87
 • ETHEREUM/TL
  59607
  % 2,25
 • RIPPLE/TL
  17.7
  % 1,70
 • BITCOIN CASH/TL
  6457.99,463
  % 0,32
 • LITECOIN/TL
  2019.52
  % 1,54
 • BNB/TL
  6658.59
  % 1,69
 • EOS/TL
  19.7
  % 1,20
 • TETHER/TL
  28.91
  % 0,00

Bittrex, ABD Müşterilerine Altcoin Satışını Durduruyor!

Bittrex, ABD Müşterilerine Altcoin Satışını Durduruyor!

Geçtiğimiz günlerde dünyanın en büyük kripto para ticaret platformu olan Binance, ABD müşterilerine Altcoin işlemlerini durduracağını açıklamıştı. Şimdi ise Bittrex borsası bazı altcoinler’in alım satımını ABD’li müşterilere kapatacak.

42 Altcoin çeşidini artık ABD müşterileri alamayacak

Kullanıcılarına gönderilen bir e-postada ve web sitesinde resmi bir duyuruda bulunan Seattle Washington merkezli kripto para borsası Bittrex, ABD müşterileri için 28 Haziran’da büyük pazar kullanılabilirliği değişiklikleri yapacağını belirtti. Yapılan duyuruda işlemlere kapatılacak olan altcoinlerin listesi de yer aldı.

Borsa, yaptığı açıklamada 28 Haziran’dan sonra ABD’li müşterilerin bu altcoin’leri alıp satamayacağını bildirdi.

Bu tarihte açık olan emirler iptal edilecek, ancak kullanıcılar Bittrex International’da hala desteklendikleri sürece tokenleri Bittrex cüzdanlarında çekebilir veya tutabilir. ABD dışındaki müşteriler etkilenen belirteçlerin tümünü alabilecekler. Duyuru altındaki SSS bölümünde, belirli pazarların ABD müşterileri tarafından artık erişilebilir olmayacağı ve Bittrex International’daki ABD dışındaki müşterilere sunulanlardan daha sınırlı sayıda pazara erişebilecekleri belirtildi.

Bittrex’in bu tutumu “ABD’den ayrılıyor mu?” sorularının sorulmasına sebep oldu. Binance ve ardından Bittrex’in en büyük kullanıcısı olduğu ABD piyasasına altcoin satışını durdurması altcoinlere karşı bir savaş ve Bitcoin’i yüceltme operasyonu olabileceğini düşünenler de var. Binance ve Bittrex’in bu kararlarının arkasında ABD’deki düzenleyici kurumların sebep olduğu biliniyor fakat düzenleyicilerin de Bitcoin’in geleceğine yönelik bir yatırımı olabileceği ihtimal dışı değil.

Bitcoin dün tekrar 8500 direncini aşarak 8700 doları görmüştü ve altcoinler’de ciddi değer kayıpları yaşanmıştı.

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ