• /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • /TL
  %

Bitcoin’in Düşüşü Ne Zaman Son Bulacak? Analist Yorumladı

Bitcoin’in Düşüşü Ne Zaman Son Bulacak? Analist Yorumladı

Yatırımcılar ve trader’lar, Bitcoin’in 35.000 dolarlık kritik destek seviyesinin altına düşmesinden çok endişeli. Dün geceden itibaren BTC, önemli bir destek seviyesinin altına düştü ve şimdi daha da düşmeye devam edebileceği ihtimali artmış durumda. Birçok analist, 1 numaralı kripto para biriminin yükseliş eğilimini sürdürmek için 36.000 doların üzerinde bir yükseliş ve yeni bir yükseliş momentumu umuyor. Zincir içi analist William Clemente bunun olacağına inanıyor. Sabırlı olmayı tavsiye ediyor, çünkü son satışların yakında sona ereceğine inanıyor.

Zararsız satış mı – Yoksa ciddi düşüş mü?

BTC az önce 31.o00 doları gördü ve şuanda (08.06.2021 TSİ 18:55) 31.700 dolardan işlem görüyor ve zayıflık belirtileri göstermeye devam ediyor. Son 24 saat içinde BTC yaklaşık %12 kaybetti. Bu son düşüş gelecekteki aşağı yönlü hareketlerin bir göstergesi mi?

Analistlerin Bitcoin’in potansiyel fiyat hareketini tahmin etmek için kullandıkları çok sayıda etken var. Bunlardan biri de coinlerin borsaya giriş ve çıkışlarıdır. Bu, kullanıcıların kripto borsalarına aktardıkları veya belirli bir süre içinde bu borsalardan çektikleri Bitcoin sayısı anlamına gelir.

Popüler zincir analisti William Clemente bu konuda yorum yaptı. Tünelin sonunda ışığın göründüğünü iddia eden analist: BTC piyasalarındaki satıcılar tükenme belirtileri göstermeye başladığını söyledi. Analiste göre, bitcoinler şu anda borsalardan Kasım ayından bu yana en yüksek oranda çekiliyor.

“PİYASA İKİ HAFTAYI AŞKIN BİR SÜREDİR ZARARA SATIYOR. ANCAK BU SÜREÇ NEREDEYSE TAMAMLANMIŞ GÖRÜNÜYOR.”

Analizine göre Bitcoinlerini elden çıkaranlar genellikle kriptoya yeni girenler ve kısa vadeli yatırımcılar. Bununla birlikte, Bitcoin alımına devam eden uzun vadeli yatırımcılar parçalı alımlarına devam ediyor.

“KISA VADELİ SAHİPLER SATARKEN UZUN VADELİ SAHİPLER BİRİKİR. ANCAK İŞİN İLGİNÇLEŞTİĞİ YER BURASI: GEÇEN AY, KISA VADELİ SAHİPLERİN SATIŞLARI, UZUN VADELİ SAHİPLERİN ALIMLARINI DENGELEDİ. ANCAK SON YEDİ GÜN BOYUNCA, UZUN VADELİ SAHİPLERİN ALIMLARI, KISA VADELİ SAHİPLERİN SATIŞLARINI DENGELEDİ. “

Basitçe söylemek gerekirse, yeni girenler hala bitcoinlerini zararına satıyorlar, ancak Clemente’e göre oran yavaş yavaş dönüyor – satıcılar azalıyor, alıcılar artıyor. Bu nedenle analist sabırlı olmayı öneriyor.

“BU SÜRECİN TAMAMLANMASI BİRAZ ZAMAN ALACAK. ŞİMDİ SABIRLI OLMALISIN.”

 

_________________________

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Facebook ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.


Metaverse coinlerinin yer aldığı fırsatlarla dolu Gate.io borsasına %10 komisyon indirimli üye olmak için tıklayın.

YORUMLAR YAZ